Kliknij tutaj i wesprzyj opłacenie kar za oprawę na warszawskiej Legii

Patriotyczna oprawa warszawskiej Legii przypominają niemieckie zbrodnie na Polakach (fot. yt)

Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski poinformował na Twitterze, że UEFA ukarała stołeczny klub grzywną w wysokości 35 tys. euro. W internecie momentalnie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz warszawskiego klubu.

UEFA ukarze Legię za oprawę meczu z Astaną? Wszczęto postępowanie

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko Legii Warszawa. Chodzi o wydarzenia związane z...

zobacz więcej

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) prowadziła również postępowanie w sprawie niedozwolonej oprawy w trakcie spotkania z kazachskim zespołem. Podczas meczu rewanżowego trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów na jednej z trybun przy Łazienkowskiej kibice Legii wywiesili ogromny transparent z napisem: „W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi”.

Napis został zilustrowany obrazem dziecka (w czapce z biało-czerwoną flagą) z pistoletem przystawionym mu do głowy przez żołnierza w niemieckim mundurze.

„Kara 35 tys. euro. Wygląda na to, że kara (recydywa) tylko za niedrożne przejścia” – poinformował Mioduski na Twitterze.

Zgodnie z przepisami UEFA, na stadionie – w trakcie meczów pod egidą tej organizacji - nie mogą być prezentowane hasła, które nie mają związku z wydarzeniem sportowym. Tymczasem w internecie już ruszyła zbiórka dla warszawskiego klubu. Wpłat jest mnóstwo, pieniędzy przybywa w szybkim tempie.

Wpłat można dokonywać na stronie:

https://pomagam.pl/Powstanie1944

Swoje wsparcie w zbiórce ogłosił już m.in wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Władze Mistrza Polski wydały już oświadczenie w tej sprawie. „W związku z wieloma deklaracjami przekazywania środków na opłacenie kary nałożonej na Legię Warszawa przez UEFA po meczu z FK Astana w dn. 02.08.2017 informujemy, że Klub nie będzie się odwoływał od decyzji i zapłaci karę w wysokości 35 tys. euro. Jednocześnie informujemy, że wszelkie środki przekazane Klubowi w związku z nałożoną karą, zostaną w całości przekazane organizacjom wspierającym pamięć i weteranów Powstania Warszawskiego, za pośrednictwem Fundacji Legii. Wszystkim osobom chcącym dołączyć do akcji wspierania Powstańców jutro (piątek, 18.07) udostępnimy dane dedykowanego konta, na które będzie można wpłacać pieniądze. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie deklaracje wparcia i pomocy, które w ostatnich dniach płynęły do Klubu z całej Polski, od różnych środowisk i grup społecznych” – można przeczytać w oświadczeniu.

źródło:
Zobacz więcej