„Chora ideologia multi-kulti po prostu się nie sprawdza”

– Chora ideologia multi-kulti, która pojawiła się wśród elit europejskich, po prostu się nie sprawdza. Nie wiem, co się jeszcze musi wydarzyć. Czy bomby muszą zacząć wybuchać po sąsiedzku, obok domów europejskich polityków, którzy mówią o multi-kulti? Jeżeli ktoś będzie chciał zrobić krzywdę, to wynajdzie sposoby. Terroryści mają cel, działają świadomie i będą szukać takich sposobów, żeby ten cel osiągnąć – stwierdziła w programie „Gość poranka” Agnieszka Ścigaj, poseł Kukiz'15.

„Uchodziła za miejsce bezpieczne”. Polacy o ataku terrorystycznym w Barcelonie

– To jest szeroki deptak, którym i rano, i w nocy płynie masa ludzi. Dosyć oblegany. To miejsce, o które turyści pytają przede wszystkim gdy...

zobacz więcej

W ataku z użyciem furgonetki w Barcelonie zginęło 13 osób, a co najmniej 100 zostało rannych – potwierdziły w czwartek wieczorem władze Katalonii. Zamachowiec wjechał w tłum po południu. Po ataku zbiegł i, jak podawała agencja AFP, zabarykadował się w jednym z barów. Wieczorem poinformowano o zatrzymaniu dwóch podejrzanych i zastrzeleniu kolejnego.

Kierowca furgonetki staranował tłum w alei Las Ramblas, w centrum miasta odwiedzanym przez turystów. Policja ostrzegła, żeby nie zbliżać się do pobliskiego placu Katalońskiego. Zamknięto stacje metra i dworzec kolejowy w okolicy miejsca tragedii.

Do strzelaniny doszło także w kurorcie Cambrils, tam zabito kilku napastników.

źródło:
Zobacz więcej