RAPORT

Pogarda

Nowy film twórcy „Bogów”. Historia zapomnianego sportowca

Jerzy Górski uzyskał tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński)
Jerzy Górski uzyskał tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

Łukasz Palkowski, który wyreżyserował film o Zbigniewie Relidze „Bogowie”, tym razem nakręcił film o polskim sportowcu niedocenianym i zapomnianym w kraju.

Jerzy Górski pokazał wszystkim, że po upadku na samo dno, można się podnieść i osiągnąć wszystko. Były sportowiec jest znany na całym świecie, jednak niedoceniany i zapomniany w Polsce. Od dawna mówiono, że jego życie pełne wzlotów i upadków, morderczych treningów i niesamowitych osiągnięć, jest gotowym scenariuszem filmowym.

Ewakuacja to też bohaterstwo? Wielka wojna na ekranie

„Dunkierka” Christophera Nolana w kinowym box office idzie jak burza, zarabia duże pieniądze i zbiera świetne recenzje. Za oceanem mówi się, że ma...

zobacz więcej

W listopadzie na ekrany kin wejdzie obraz pod tytułem „Najlepszy”, opowiadający historię Górskiego. Sportowiec ukończył między innymi bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata z wynikiem 24 godziny 47 minuty i 46 sekund, uzyskując tytuł mistrza na dystansie Double Ironman.

Główną rolę w filmie zagra Jakub Gierszał, nazywany nadzieją polskiego kina. W pozostałych rolach wystąpią: Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński (junior) nagrodzony za pracę przy filmie „Wołyń”.

Niedługo na rynku wydawniczym ukaże się napisana przez Łukasza Grassa fabularyzowana biografia sportowca. Książka „Najlepszy” będzie opowiadać o losach młodego człowieka uzależnionego od narkotyków, który dzięki heroicznej walce wrócił do normalnego życia. 14 lat brania heroiny i morfiny, odwyk we wrocławskim szpitalu, mordercze treningi i w końcu mistrzostwo. Obecnie Jerzy Górski, który ma 63 lata, jest prezesem centrum sportowego „Głogowski Triathlon”, organizuje również imprezy biegowe i triathlonowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej