Nowy mieszkaniec warszawskiego zoo. Można go podziwiać od piątku

Wciąż jest bardzo nieśmiały i niechętnie pokazuje się na specjalnie dla niego przygotowanym wybiegu. Dżamir to nowy mieszkaniec warszawskiego zoo.

W warszawskim zoo Dżamir jest od kilku dni. Przyjechał do Polski z Wielkiej Brytanii i właśnie dostał do swojej dyspozycji nowy wybieg. Powoli, choć bardzo niechętnie oswaja się z nowym otoczeniem. Na razie widziany był przez krótką chwilę gdy wyszedł i oznaczył teren.

– Wielkie koty, podobnie jak nasze domowe, często po zmianie miejsca pobytu, bardzo to przeżywają. Nie czuję się pewnie, dlatego Dżamir przebywa w budynku i zapoznaje się z opiekunami. Tam otrzymuje jedzenie. Trzeba mu pokazać, że to jest miejsce, w którym będzie jadł. Tam będziemy go zamykać, by posprzątać wybieg. Mimo, że irbisy śnieżne są bardzo łagodne, bezpieczeństwo musi być zachowane – mówi Anna Jakucińska, rzecznik Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Angielski gość w gdańskim zoo. Bartek skradł serca zwiedzających

W oliwskim zoo pojawił się nowy mieszkaniec, który przyjechał tam aż z Anglii. Bartek jest pierwszą pandą małą w historii gdańskiego zoo. Jeszcze w...

zobacz więcej

Imitacje skał i „zabawki”

Na wybiegu, na którym Dżamir będzie się prezentował odwiedzającym zoo, znajduje się oczko wodne, w którym będzie mógł schłodzić się w upalne dni oraz skrytki, w których będzie mógł się schować, a także imitacje skał, czyli odpowiednik naturalnego środowiska, w którym by żył, gdyby przebywał na wolności. Są też „zabawki”, czyli grube drewniane pieńki.

Już od piątku zwiedzający zoo przy odrobinie szczęścia będą mogli go zobaczyć. Dżamir nie za długo pozostanie sam. Z Niemiec ma zostać sprowadzona samica, która zamieszka z nim na stałe.

źródło:
Zobacz więcej