Schmidt do Szczypińskiej po nawałnicach: co wy macie w głowach? Sama imprezuje z Petru w Paryżu

Joanna Schmidt to podwładna Ryszarda Petru (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

„Widziałam bardzo wiele krzyży i kapliczek, wśród ogromu zniszczenia. Drzewa i słupy leżały, krzyże i kapliczki ocalały” – napisała na Twitterze Jolanta Szczypińska, posłanka PiS. Joanna Schmidt z Nowoczesnej odpowiedziała: „Sześć ofiar śmiertelnych nawałnicy, a Jolanta Szczypińska o cudownym ocaleniu krzyży i kapliczek. Co wy macie w głowach?”. W całym kraju trwa akcja usuwania skutków nawałnic. Schmidt ze swoim partnerem i partyjnym szefem Ryszardem Petru są w Paryżu.

Przerwa w okupacji Sejmu w Portugalii. Lot Ryszarda Petru

Na jednym z popularnych profili Twittera ukazało się zdjęcie przewodniczącego Ryszarda Petru i poseł Joanny Schmidt na pokładzie samolotu do...

zobacz więcej

Jolanta Szczypińska to posłanka Prawa i Sprawiedliwości z województwa pomorskiego, jednego z najbardziej dotkniętych nawałnicą regionu Polski.

Wichury zrywały dachy, niszczyły domy i łamały drzewa. Przed niszczycielską siłą wiatru nie wszystkim udało się uciec. W sumie śmierć poniosło sześć osób.

– Od momentu, gdy nawałnice zaczęły przechodzić przez Polskę do wczorajszego wieczora strażacy wyjeżdżali ponad 22 tys. razy. Z godziny na godzinę ten bilans rośnie – poinformował dzisiaj na antenie TVP Info st. bryg. Paweł Frątczak.

W czasie, gdy przedstawiciele rządu Beaty Szydło wizytowali tereny dotknięte skutkami kataklizmu, Joanna Schmidt z Nowoczesnej wraz z Ryszardem Petru udała się do Paryża. Fakt ten spotkał się ze zjadliwymi komentarzami w sieci. O wakacyjnej wyprawie szefa Nowoczesnej ze swoją podwładną poinformował dziennik „Fakt” w tekście pt. „Paris, Paris, Petru”.

„Bez dzieci i towarzyszących im ostatnio ochroniarzy Petru oraz Schmidt cieszyli się własnym towarzystwem przy butelce białego wina. Zadowolone miny wskazywały wyraźnie, że rendez-vous we Francji udało się nie gorzej niż niedawne wspólne wakacje w Chorwacji” – możemy przeczytać w tekście.

„Niech już Pani zamilczy”

„Niech już Pani chociaż raz, chociaż w obliczu tej tragedii zamilczy” – odpowiedziała na prymitywne zaczepki Jolanta Szczypińska.

źródło:
Zobacz więcej