Dobra wiadomość dla kierowców. „To uzupełnienie sieci dróg w centralnej Polsce”

– Droga ekspresowa S7 jest uzupełnieniem sieci w centralnej Polsce, dzięki której bezpiecznie połączymy Polskę Północną z południem Europy - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Wyraził nadzieję, że przed terminem zakończy się budowa 29 km drogi.

Południowa obwodnica stolicy ma być gotowa na 100. rocznicę „cudu nad Wisłą”

– Południowa obwodnica Warszawy od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” będzie oddana do połowy 2020 roku, w rocznicę Bitwy Warszawskiej –...

zobacz więcej

– Droga ekspresowa S7 jest uzupełnieniem sieci w centralnej Polsce, dzięki której łączymy w sposób bardzo bezpieczny, komfortowy porty Trójmiasta, Północną Polskę, Bałtyk z południem Europy – powiedział na konferencji prasowej Adamczyk. Minister Adamczyk, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz i dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marian Gołoś podpisali umowy na budowę drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do obwodnicy Grójca.

– Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie przełoży się na sukces. Można powiedzieć, że politycy po części kończą swoje prace, doprowadzili do tego, że dzisiaj będzie podpisana umowa na projekt i wykonanie 29 km drogi w klasie drogi ekspresowej. Dzisiaj sprawę przejmują polscy inżynierowie – wszyscy ci, którzy organizują proces inwestycyjny bezpośrednio, czy to w fazie projektowania, czy w fazie wykonawczej – powiedział Adamczyk.

Minister zaznaczył jednocześnie, że politycy nie kończą swojej roli. – Zobowiązani jesteśmy do tego, żeby w sposób właściwy kontrolować i dopilnować, aby zadanie, które zostało zamówione, co w szczegółach należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, było wykonane. Mam nadzieję, że tak będzie – zaznaczył szef MIB.

Przypomniał, że w projekcie umowy termin zakończenia prac przypada na kwiecień 2021 r. Adamczyk wyraził nadzieję, że ten termin zostanie przyspieszony. – Jeżeli tak by się udało, to każdy miesiąc jest miesiącem, w którym będzie mniej wypadków drogowych i łatwiej mieszkańcom będzie dojechać do Warszawy – dodał.

źródło:

Zobacz więcej