SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Rzymkowski: apeluję, by Budka przeprosił, bo się zagalopował

– Poseł Budka się trochę pospieszył. Ja bym przeprosił – powiedział w „Minęła dwudziesta” Jan Filip Libicki z PO komentując słowa Budki, który dziennikarzy TVP nazwał „bandą kłamców”. – Kłamstwo jest celową metodą. Nie wierzę w pomyłkę – ocenił Marcin Horała z PiS. – Mogę tylko apelować do Borysa Budki, aby przeprosił wydawców „Wiadomości”, bo uważam, że zagalopował – stwierdził Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

„To jest wypowiedź zniesławiająca”, „Budka żyje w »1984« Orwella”

Poseł PO, cytując na platformie społecznościowej Twitter pismo sędziego Stanisława Biernata, nazwał dziennikarzy TVP „bandą kłamców”. Jak pokazały...

zobacz więcej

Sędzia Stanisław Biernat najpierw zaatakował TVP za podawanie „nieprawdziwych informacji” ws. niezłożenia przez niego oświadczenia majątkowego, potem przyznał, że pomylił oświadczenia: „dopiero potem się zorientował”, o czym był materiał, do którego się odnosił. Oświadczenie Biernata spowodowało lawinę ataków na Telewizję Polską, która – jak sam dziś przyznaje – podała prawdziwe informacje. „Banda kłamców” – tak dziennikarzy TVP na swoim profilu na Twitterze nazwał poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka, a jego słowa opublikował rzecznik tej partii Jan Grabiec.

Jan Filip Libicki z PO przekonywał w „Minęła dwudziesta”, że Borys Budka oparł się na pierwszym oświadczeniu sędziego Biernata, które zdaniem Libickiego było nieprecyzyjne. – Myślę, że poseł Budka się trochę pospieszył. Ja bym przeprosił, ale pozostawiam to do indywidualnego uznania – powiedział Libicki.

Sędzia Biernat najpierw zaatakował TVP, teraz przyznaje się do błędu ws. niezłożonego oświadczenia majątkowego

„Banda kłamców” – tak dziennikarzy TVP nazywa Borys Budka, zarzucając telewizji kłamstwo w tekście o byłym wiceprezesie Trybunału Konstytucyjnego...

zobacz więcej

„Celowe i cyniczne”

Marcin Horała z PiS uznał zachowanie Budki za niestosowne. – Oczywiście poseł Budka powinien przeprosić i zamknąć sprawę. Natomiast, niestety, cechą współczesnych działań PO jest, że opiera się na kłamstwie i rozpowszechnianiu kłamstw. Wiele osób nie usłyszy pewnie tego sprostowania i będzie żyło święcie przekonane, że „Wiadomości” TVP powiedziały nieprawdę o Biernacie, podczas gdy powiedziały prawdę – wyjaśnił polityk PiS. Jego zdaniem to celowe i cyniczne. – Kłamstwo jest celową metodą. Nie wierzę w pomyłkę – ocenił Horała.

Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 uważa, że Borys Budka się pomylił. – Mogę tylko apelować do Borysa Budki, aby przeprosił wydawców „Wiadomości”, bo uważam, że zagalopował się i tyle – dodał.źródło:
Zobacz więcej