RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W Niemczech przebywa ponad pół tysiąca członków włoskiej mafii

Liczba mafiosów przebywających na terenie Niemiec wzrosła ze 136 w 2008 roku do co najmniej 560 obecnie (fot. pexels.com/  Life Of Pix)
Liczba mafiosów przebywających na terenie Niemiec wzrosła ze 136 w 2008 roku do co najmniej 560 obecnie (fot. pexels.com/ Life Of Pix)

Najnowsze

Popularne

Liczba mafiosów przebywających na terenie Niemiec wzrosła ze 136 w 2008 roku do co najmniej 560 obecnie – wynika z odpowiedzi rządu Niemiec na interpelację poselską partii Zieloni. Poinformowała o tym agencja dpa.

Mafia przenika wszędzie. Raport włoskiej prokuratury

Najpotężniejsza włoska mafia, kalabryjska ‘ndrangheta, obecna jest w newralgicznych dziedzinach życia i w prawie wszystkich regionach – podkreśliła...

zobacz więcej

W swojej odpowiedzi władze zastrzegły, że statystyka obejmuje jedynie osoby rozpoznane przez Federalny Urząd Kryminalny (BKA). W rzeczywistości liczba członków mafii może być wyższa.

Najliczniej reprezentowana jest sycylijska Cosa Nostra, mająca w Niemczech 333 członków. Do kalabryjskiej N'dranghety należą 124 osoby.

– Z tej statystyki widać, jak pilne są działania przeciwko zorganizowanej przestępczości – powiedziała posłanka Zielonych Irene Mihalic.

W minionych dziesięciu latach w Niemczech wdrożono 102 postępowania przeciwko mafiosom. Policja zarekwirowała należące do mafii przedmioty i nieruchomości o wartości 5,6 mln euro.

15 sierpnia 2007 roku w Duisburgu na zachodzie Niemiec podczas porachunków między konkurencyjnymi organizacjami mafijnymi zastrzelonych zostało sześć osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej