„Polscy dowódcy Wojska Polskiego po katastrofie smoleńskiej byli poniewierani”

– Platforma Obywatelska nie dopełniła obowiązków państwa polskiego. Pochowanie w grobie generała Wojska Polskiego, owiniętego w czarny worek foliowy i skrępowanie jego ciała sznurem, to jest coś normalnego? Platforma Obywatelska ma wiele problemów z katastrofa smoleńska, dlatego kłamie – stwierdził w „Woronicza 17” poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. – Kwestia katastrofy smoleńskiej dla PiS była fundamentem założycielskim dla działań politycznych ostatnich lat. Nie było potrzeby otwierania trumien – oświadczył Czesław Mroczek, wiceszef MON za rządów PO-PSL.

Ekshumacje smoleńskie. Rosjanie profanowali ciała ofiar katastrofy

Pierwsze nieprawidłowości w trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej stwierdzono już w czasie ekshumacji przeprowadzonych na polecenie prokuratury...

zobacz więcej

Mariola Karweta, wdowa po zmarłym w katastrofie w Smoleńsku admirale Andrzeju Karwecie, w emocjonalnych słowach 8 sierpnia przedstawiła wyniki ekshumacji szczątków pochowanych w grobie jej męża. Opisała, że już badanie tomografem wykazało, że w trumnie znajduje się dodatkowa kończyna.

Ze łzami w oczach mówiła, że w trumnie obok ciała znajdowały się worki ze szczątkami. – Obok dwa duże ciemne worki na śmieci i reklamówka, żółta, przejrzysta – mówiła. Mariola Karweta mówiła, że sprawa pochówku jej męża wciąż nie jest zamknięta.

– Pod bielizną worki. Jeden, zwinięty i powiązany białym sznurem, nylonowym, takim, na jakim wieszano pranie. Obok dwa inne worki - duże, ciemne, na śmieci - i reklamówka - żółta, przejrzysta. Tak pochowano mojego męża – relacjonowała wdowa po admirale.

Ekshumacje smoleńskie – szczątki kilku osób w jednej trumnie

Podczas obecnych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, odkryto w jednej z trumien szczątki kilku osób – informuje portal wPolityce....

zobacz więcej

„Tragedia smoleńska to problem nas wszystkich”

W opinii doktor Barbary Fedyszak-Radziejowskiej z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy nadszedł „najwyższy czas, żebyśmy wyszli z traumy podziału po katastrofie smoleńskiej”.

– Tragedia smoleńska to nie jest problem rodzin, tylko problem nas wszystkich. Nie ma wraku TU-154M, nie ma pełnego dostępu do dowodów. To jest gest dominacji Rosji przez upokorzenie, to jest problem całej wspólnoty narodowej – oświadczyła.

Zdaniem posła PSL Pawła Bejdy „potrzebne jest działanie uczciwe, które przybliży nas do prawdy”.

 – Nie wierzę w zapewnienia Jarosława Kaczyńskiego, w katastrofie smoleńskiej zginął jego brat. Myślę, że Jarosław Kaczyński nie jest człowiekiem obiektywnym, jego działania będą przysłonięte osobistą tragedią. Ekshumacje, które w tej chwili są prowadzone, nie do końca służą wyjaśnieniu prawdy – oznajmił poseł PSL. Jego słowa spotkały się z ogromną dezaprobatą w studio wśród pozostałych gości.

Błyskawiczna riposta Skurkiewicza


Szybko odpowiedział mu poseł PiS Wojciech Skurkiewicz: – Ewa Kopacz zapewniała, że polscy patomorfolodzy ręką w rękę stawali przy stołach laboratoryjnych i powadzili sekcje zwłok z Rosjanami, to było zwykłe kłamstwo. Polscy dowódcy Wojska Polskiego byli po śmierci poniewierani. Takie są fakty. Decyzję o ekshumacjach podejmuje prokuratura, a nie Jarosław Kaczyński.

Wraca sprawa spotkania z Putinem na molo. Jak zmieniała się wersja Tuska

– Moja rozmowa z premierem Putinem na molo w Sopocie miała charakter bardzo kurtuazyjny. Trwała krótko i dotyczyła rzeczy tak banalnych jak...

zobacz więcej

„10 kwietnia Donald Tusk stchórzył”

Poseł Adam Andruszkiewicz, przedstawiciel Kukiz'15 zastanawiał się „jak to jest możliwe, że w momencie katastrofy smoleńskiej Donald Tusk stchórzył, schował głowę w piasek i nic nie zrobił.

– Donald Tusk miał wszystkie narzędzia po swojej stronie. Powinniśmy jako Polska automatycznie, korzystając z zainteresowania mediów zagranicznych takich jak CNN czy BBC, zorganizować sami transporty logistyczne, ruszyć po wrak TU-154M i ogłosić, że w przeciągu 24 godzin godzin ruszamy w stronę granicy rosyjskiej po naszą własność – powiedział poseł Kukiz'15.

Po czym dodał: – Gdyby Rosjanie nas nie wpuścili, cały świat wiedziałby, że chcą coś ukryć. Tej próby nie podjął Donald Tusk, pytanie jest czy zrobił to celowo, czy po prostu jest tchórzem.

źródło:
Zobacz więcej