Pjongjang wypuścił z obozu obywatela Kanady. Pastor jest w dobrym stanie

Pastor został skazany na dożywotni pobyt w połnocnokoreańskim obozie pracy (fot. Twitter/Reuters)

Kanadyjski pastor, który był uwięziony przez reżim w Korei Płn. przez ponad dwa lata, powrócił do domu. Schwytano go, gdy na początku 2015 r. pojechał tam z misją.

Przesiedział 17 miesięcy w północnokoreańskim więzieniu. Amerykański student nie żyje

Zmarł zwolniony z więzienia w Korei Północnej amerykański student Otto Warmbier. O śmierci 22-latka poinformowała rodzina.

zobacz więcej

Hyeon Soo Lim przyleciał do Toronto rządowym samolotem. Nie ujawniono szczegółów jego uwolnienia. W grudniu 2015 r. został skazany w Korei Płn. na dożywotni pobyt w obozie pracy za planowanie zamachu.

Syn pastora twierdzi, że jego ojciec jest w całkiem dobrym stanie, jeśli weźmie się pod uwagę to, co przeszedł. Pastor w drodze do domu z lotniska miał wstąpić do popularnej kanadyjskiej kawiarni na kawę i pączka.

Rodzina uwolnionego podziękowała kanadyjskiemu rządowi za wysiłki podjęte w jego sprawie. Z kolei z oficjalnego stanowiska gabinetu w Ottawie wynika, że zaangażowano się w uwolnienie pana Lima „na każdym poziomie”.

Działania na rzecz uwolnienia pastora zintensyfikowano, gdy zmarł Otto Warmbier, amerykański student, zwolniony z północnokoreańskiego więzienia i odesłany do USA w stanie śpiączki.

źródło:
Zobacz więcej