Zagadkowe zniknięcie dziennikarki. Znany wynalazca podejrzany o morderstwo

Na zdjęciu widać niezidentyfikowaną kobietę, która stoi na wieżyczce łodzi podwodnej należącej do Petera Madsena (fot. PAP/EPA/ANDERS VALDSTED)

Znany duński wizjoner, budowniczy łodzi podwodnych Peter Madsen, został w sobotę aresztowany przez sąd w Kopenhadze. Jest podejrzany, że przyczynił się do śmierci szwedzkiej dziennikarki. Madsen twierdzi, że jest niewinny.

Porwana, torturowana i porzucona przy drodze. Bestialskie morderstwo dziennikarki śledczej

Meksykańska dziennikarka Anabel Flores Salazar została uprowadzona przez uzbrojonych mężczyzn. W środę wieczorem jej porzucone, półnagie ciało...

zobacz więcej

Szwedzka dziennikarka Kim Wall przygotowywała reportaż o Madsenie i w czwartek weszła na pokład jego prywatnej łodzi podwodnej Nautilus w kopenhaskim porcie. W piątek w nocy bliscy kobiety zgłosili jej zaginięcie, a służby ratownicze rozpoczęły na morzu poszukiwania podwodnej łodzi Madsena.

W piątek łódź awaryjnie wynurzyła się w pobliżu Kopenhagi, ale na pokładzie znajdował się jedynie właściciel. Został ewakuowany, a łódź ostatecznie zatonęła.

Peter Madsen tłumaczył, że miał problemy techniczne i że dziennikarka wyszła na ląd jeszcze w czwartek.


Policja nie dała wiary tym wyjaśnieniom. W sobotę sąd w Kopenhadze wyraził zgodę na tymczasowe aresztowanie Madsena. Rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami.

Straż przybrzeżna wydobyła w sobotę z dna morza na południe od Kopenhagi łódź podwodną Madsena w celu dokonania oględzin. Według policyjnej hipotezy łódź mogła zostać celowo zatopiona w celu zatarcia śladów. Peter Madsen jest znanym duńskim inżynierem-wizjonerem, projektantem i budowniczym łodzi podwodnych oraz silników rakietowych.

źródło:

Zobacz więcej