„Są firmy, które zajmują się zawodowo sprowadzaniem ludzi do Europy”

– Tak jak u nas kupuje się wczasy z możliwością wycieczki, tam firmy proponują na przykład wykupienie przejazdu do Europy z opcją dokupienia sobie usług prawnika – przekonywał na antenie TVP Info Karol Karski z PiS. – Mówimy o uchodźcach z Syrii, osobach, które uciekają przed wojną – przekonywał Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej.

Ponad 6 mln imigrantów i uchodźców czeka u wrót Europy. Kim są i skąd pochodzą

Przybywają najczęściej małymi statkami lub na pontonach przemytników. Z ojczyzny najczęściej wyganiają ich wojny – zwłaszcza najkrwawszy konflikt...

zobacz więcej

– To jest ogromny przestępczy biznes – mówił Karol Karski o tym, jak uchodźcy dostają się do Europy. – To są firmy, które zajmują się zawodowo sprowadzaniem tych ludzi do Europy, mają swoje działy marketingu, ogłaszają reklamy dla tych potencjalnych przybyszy – przekonywał na antenie TVP Info.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości powołując się na informacje przekazane przez szefa Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie Azylu dodał, że taka podróż do Europy kosztuje osoby, które chcą się tu dostać, od 1500 do 8000 dolarów. – Tak jak u nas kupuje się wczasy z możliwością wycieczki, tam firmy proponują na przykład wykupienie przejazdu do Europy z opcją dokupienia sobie usług prawnika – podkreślił Karski.

– To pokazuje w jakiej krainie absurdu żyjemy – stwierdził Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. Jego zdaniem winna problemowi Europy z uchodźcami jest wszystkim kanclerz Niemiec Angela Merkel.

– Polska nie chce uczestniczyć w tym szaleństwie. Mamy do czynienia z jakimś obłędem ideologicznym, obłędem ideologii multikulturalizmu, żeby narody Europy wymiksować. Aby do tych monoetnicznych państw narodowych dodać komponent spoza naszego kręgu cywilizacyjnego – komentował Rzymkowski.

 Z kolei Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej ocenił, że problem migracji w Europie nie jest efektem inżynierii społecznej, a wydarzeń w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

 – To nie jest tak, że to się zrodziło w głowie jakiegoś myśliciela, że w tej chwili zamieszam i zrobię z Polski kraj multikulturowy. Tylko to jest efekt pewnych działań wojennych – mówił w programie „Minęła 20”. Potapowicz zaznaczył, że jest różnica pomiędzy migrantami ekonomicznymi a uchodźcami. – Mówimy o uchodźcach z Syrii i osobach które uciekają przed tym konfliktem, przed wojną, nie tych, którzy pochodzą z Pakistanu czy głębokiej Afryki – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej