W Łodzi rusza pomoc psychologiczna dla harcerzy po traumatycznych przeżyciach

Urząd Wojewódzki w Łodzi organizuje pomoc psychologiczną dla rodziców i dzieci, które w dramatycznych okolicznościach spowodowanych nawałnicami musiały przerwać wakacyjne obozy na Pomorzu. Jak poinformowała na antenie TVP Info rzeczniczka urzędu, pod nr telefonu 42 71 55 777 można umawiać się na spotkania z psychologiem.

„W nocy drużynowy kazał nam biec do miejsca, gdzie jest najmniej drzew”

– Nie było żadnych namiotów prosto stojących, wszystkie były powyginane. Ale nam się nic nie stało. Służby przyjechały o piątej rano. Najpierw...

zobacz więcej

Kontaktu ze specjalistami można też szukać w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i dorosłych przy szpitalu im. Babińskiego w Łodzi przy ul. Aleksandrowskiej 159. Należy zgłaszać się do kierownik placówki, Ewy Gros. Pomoc jest bezpłatna.

Pomoc organizuje też łódzki okręg ZHR. Jego rzecznik prasowy poinformował, że psycholodzy czekać będą na chętnych w Atlas Arenie. Psycholodzy podkreślają, że rozmowa dziecka ze specjalistą w przypadku tak traumatycznych przeżyć, jak śmierć kolegów i zagrożenia życia jest konieczna.Szczególnie dramatyczne chwile przeżyli harcerze wypoczywający w Suszku na Pomorzu. Ich obóz został zniszczony i odcięty od świata przez tarasujące drogi drzewa w nocy z piątku na sobotę w wyniku gwałtownych burz i wiatrów. Zginęły dwie harcerki, a 37 osób trafiło do dziewięciu szpitali.

źródło:
Zobacz więcej