Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w żałobie. Solidaryzują się Skauci Europy

Zniszczony przez nawałnicę las w Suszku (fot. PAP/Dominik Kulaszewicz)

Przewodniczący Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Grzegorz Nowik zarządził miesięczną żałobę we wszystkich jednostkach Związku. Z ZHR solidaryzują się Skauci Europy. – Łączymy się z wami w tym wielkim bólu i składamy rodzinom tragicznie zmarłych harcerzy, wam oraz wszystkim członkom ZHR głębokie wyrazy współczucia – powiedziała Katarzyna Kieler, przewodnicząca Rady Naczelnej Skautów Europy.

Dwie ofiary nawałnic w Suszku. Ewakuacja obozu harcerskiego

Policji i straży pożarnej udało się dotrzeć do zniszczonego przez nawałnicę obozu harcerskiego w Suszku (woj. pomorskie). Zginęło tam dwoje...

zobacz więcej

W wyniku nawałnicy, która szalała nad północno-zachodnią Polską w nocy z piątku na sobotę, zginęły dwie nastoletnie harcerki, a 37 osób zostało poszkodowanych. Do zdarzenia doszło na obozie w Suszku, w województwie pomorskim.

Skauci Europy z wielkim smutkiem przyjęli wiadomość o tragedii, jaka spotkała harcerki i harcerzy okręgu łódzkiego, obozujących koło miejscowości Suszek. – Łączymy się z wami w tym wielkim bólu i składamy rodzinom tragicznie zmarłych harcerzy, wam oraz wszystkim członkom ZHR głębokie wyrazy współczucia – powiedziała Katarzyna Kieler, przewodnicząca Rady Naczelnej Skautów Europy.– W takich momentach nie ma właściwych słów. Jedynymi, które się nasuwają są słowa modlitw za zmarłych i tych, którzy cierpią po ich odejściu. Otaczamy was modlitwą i zapewniamy o dalszej modlitewnej pamięci – dodał ks. Piotr Zamaria, duszpasterz krajowy Skautów Europy. Przewodniczący Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Grzegorz Nowik zarządził miesięczną żałobę we wszystkich jednostkach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Beata Szydło: będzie pomoc finansowa dla poszkodowanych

Szef MSWiA zapowiedział w sobotę kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. – Okoliczności tragedii na obozie w Suszku zostaną zbadanie i będą...

zobacz więcej

„Człowiek jest bezradny wobec potęgi i sił natury. Z pokorą stajemy wobec tego faktu w momentach dla nas najboleśniejszych. Stawiamy sobie pytanie, czy mogliśmy uczynić coś jeszcze, aby tego uniknąć, aby temu zapobiec? Nie potrafimy też zrozumieć jaki Boży Plan przewidział takie wydarzenie, ale pokładamy w Bogu nadzieję i ufamy, że mamy w Nim oparcie i znajdziemy u Niego tak potrzebne dziś pocieszenie. Wierzymy, że wezwanych do siebie otoczył blaskiem i ciepłem Najwyższego” – czytamy w oświadczeniu ZHR.

źródło:
Zobacz więcej