Lis obraża Kaczyńskiego. „Żądanie reparacji to zbrodnia, Polską rządzi człowiek obłąkany”

Tomasz Lis (fot. yt/Telewizja Republika)

– Żądanie reparacji od Niemiec to zbrodnia! – stwierdził w radiowej audycji Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweeka”. – Polską rządzi człowiek obłąkany. Rządzi ekipa ludzi obłąkanych – dodał. Dziennikarz skomentował również akcję kibiców, którzy podczas meczu Legii Warszawa z FK Astana wywiesili ogromny transparent nawiązujący do Powstania Warszawskiego.

W Sejmie powstaje analiza dotycząca reparacji wojennych od Niemiec

– To miasto ma całkowicie zniknąć z powierzchni ziemi. Kamień na kamieniu nie powinien zostać – rozkazał w 1944 r. Heinrich Himmler, prawa ręka...

zobacz więcej

W 2004 r. na polecenie ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego oszacowano, na jaką kwotę należy wystawić Niemcom rachunek za zniszczenie stolicy dokonane podczas II wojny światowej. Wynosił on wtedy 45,3 miliarda dolarów. 2 sierpnia poseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował, że Biuro Analiz Sejmowych ma przygotować informację dotyczącą możliwości domagania się przez Polskę odszkodowań za straty wojenne od Niemiec.

Do sprawy na antenie radia TOK FM odniósł się redaktor naczelny „Newsweeka”. – Rachunek jest wybitnie prosty. Nie zobaczymy ani złotówki, będą same straty. Kaczyński ma tego pełną świadomość i niszczy polsko-niemieckie stosunki, niszczy polską pozycję w Unii Europejskiej. Absolutnie na zimno – mówił Lis. Stwierdził, że taki sposób myślenia powinien być zastąpiony przez istotniejsze kwestie: budowanie dobrych stosunków polsko-niemieckich czy dbanie o dobre relacje w Unii Europejskiej.

Patriotyczna oprawa kibiców Legii. Uczcili pamięć ofiar Powstania Warszawskiego

Kibice Legii Warszawa przygotowali specjalną oprawę meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. W związku z 73. rocznicą wybuchu Powstania...

zobacz więcej

– Wszystko, co robi Kaczyński, jest wyprowadzaniem nas z Zachodu, a w konsekwencji może być wyprowadzeniem z Unii Europejskiej (…), to, co on robi, to jest zbrodnia. Zbrodnia i zdrada narodowa. Zdrada stanu – powiedział szef „Newsweeka”.

Tomasz Lis o akcji kibiców

Tomasz Lis skomentował również akcję kibiców Legii, którzy podczas meczu wywiesili ogromny transparent z napisem: „W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi”. Napis został zilustrowany obrazem dziecka z pistoletem przystawionym mu do głowy przez żołnierza w niemieckim mundurze. Według Lisa akcja kibiców współgra z „roszczeniami antyniemieckimi w PiS-owskiej propagandzie”.

źródło:
Zobacz więcej