Wypadek Polskiego Busa na Podkarpaciu. 29 osób rannych

Wypadek autokaru firmy Polski Bus w Nowej Dębie koło Tarnobrzega na Podkarpaciu. Pojazd przewrócił się na drodze krajowej numer 9. Autokarem podróżowało 85 osób, 29 z nich zostało rannych.

Wypadek polskiego busa w Niemczech. Siedem osób poszkodowanych

Siedem osób zostało rannych w wypadku polskiego busa w Niemczech. Na autostradzie A9 w okolicach Lipska pojazd zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby...

zobacz więcej

Do wypadku doszło ok. godz. 5:30 rano. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Polskiego Busa zahaczył o latarnię i wjechał do rowu, po czym pojazd przewrócił się na bok.

W akcji ratunkowej udział wzięło 15 karetek pogotowia ratunkowego i 14 zastępów straży pożarnej. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Tarnobrzegu, Mielcu, Rzeszowie, Stalowej Woli, Kolbuszowej, Nowej Dębie i Sędziszowie Małopolskim. Najciężej ranny - 10-letni chłopiec - śmigłowcem został przewieziony do Mielca.

W miejscu, w którym doszło do wypadku - na drodze krajowej nr 9, ruch zablokowany jest w obie strony. Policja organizuje objazdy.

Polski Bus wpadł do rowu pod Grodziskiem Mazowieckim. Trzy osoby trafiły do szpitala

W wypadku autobusu w okolicy miejscowości Władysławów, trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitali. Pojadem Polski Bus w kierunku Warszawy...

zobacz więcej

Działania ratownicze

– W tej chwili trudno mówić o przyczynach wypadku – powiedział TVP Info młodszy brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

– Do szpitala zostało zabranych 29 osób z różnymi obrażeniami. Są to obrażenia od najlżejszych po ciężkie. Na miejscu pracowało 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, czyli około 60 strażaków, zespoły ratownictwa medycznego, również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformował rzecznik.

(fot. Twoje Info/Krzysztof Krząstek)

źródło:
Zobacz więcej