Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Miał 113 lat

Przeżył łódzkie getto i Auschwitz, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (fot. Genealogy WikI)

W wieku 113 lat zmarł w piątek w Izraelu najstarszy mężczyzna na świecie, ocalony z Holokaustu Izrael Kristal – podały izraelskie media. Urodził się 15 września 1903 roku w Żarnowie, wówczas zaborze rosyjskim (dziś województwo łódzkie).

Najstarsza kobieta pochodzi z Jamajki, najstarszy mężczyzna urodził się w Polsce

Po tym jak przed świętami zmarła najstarsza kobieta świata - 117-letnia Emma Morano, najstarszy człowiek na świecie żyje na Jamajce. To Violet...

zobacz więcej

Kristal został wpisany w marcu ub. roku do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarszy żyjący mężczyzna po śmierci Japończyka Yasutaro Koide. Przeżył łódzkie getto i Auschwitz, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Ofiarą Holokaustu była jego pierwsza żona i dwoje dzieci.

W 1950 roku wyemigrował do Hajfy na północy Izraela z drugą żoną i jej synem. Do emerytury prowadził tam przedsiębiorstwo cukiernicze.

Według portalu informacyjnego Ynet Kristal zostawił po sobie dwoje dzieci, dziewięcioro wnucząt i 32 prawnucząt. Jego rodzina nie była w piątek telefonicznie dostępna ze względu na trwający już szabat.

Najdłużej żyjącą obecnie osobą na świecie pozostaje Violet Brown z Jamajki, która urodziła się 10 marca 1900 roku.

źródło:

Zobacz więcej