Sylwester Latkowski i Michał Majewski wezwani przed komisję ws. Amber Gold

Sylwester Latkowski i Michał Majewski (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

– Wchodziliśmy za kulisy tej sprawy, pisaliśmy głośne teksty, badaliśmy tropy, jak ta historia urosła do takiej skali. Jeżeli posłowie będą chcieli wysłuchać, co mamy do powiedzenia w tej sprawie, taką wiedzą się podzielimy – mówi portalowi tvp.info Michał Majewski, jeden z autorów publikacji na temat Amber Gold, które pojawiały się na łamach „Wprost”. Dziennikarze mają stawić się przed komisją śledczą 25 października.

Michał Tusk skłamał przed komisją

Michał Tusk powiedział przed komisją śledczą ds. Amber Gold, że nie autoryzował swojego wywiadu dla „Wprost”. Opublikowany 12 sierpnia 2012 r....

zobacz więcej

25 października, dzień po drugim przesłuchaniu Marcina P. przed komisją ds. Amber Gold, stanąć mają dziennikarze, którzy zajmowali się tą sprawą na łamach „Wprost”.

– Wchodziliśmy za kulisy tej sprawy, pisaliśmy głośne teksty, badaliśmy tropy, jak ta historia urosła do takiej skali. Jeżeli posłowie będą chcieli wysłuchać co mamy do powiedzenia w tej sprawie, taką wiedzą się podzielimy – mówi portalowi tvp.info Michał Majewski, jeden z autorów publikacji na temat Amber Gold, które pojawiały się na łamach „Wprost”. Dodaje jednocześnie, że „tam, gdzie będą zmuszeni chronić źródła, będą zasłaniać się tajemnicą dziennikarską”.

Wątek artykułów na łamach „Wprost” dotyczących afery Amber Gold pojawił się między innymi podczas przesłuchania przed komisją śledczą Michała Tuska. Powiedział on między innymi, że nie autoryzował swojego wywiadu dla „Wprost”.

Z artykułu „Złoty syn premiera Tuska” opublikowanym w 2012 r. wynika bowiem, że syn ówczesnego premiera wiedział o kontrowersjach wokół Amber Gold i wyroku ciążącym na prezesie spółki. Tymczasem z nagrania sprzed 5 lat wynika, że Sylwester Latkowski i Michał Majewski uzgodnili z Michałem Tuskiem, które wypowiedzi znajdą się w tekście. „Chciał iść własną drogą. Niezależnie od ojca. Narobił problemów i sobie, i premierowi. – Napiszcie, że jestem debilem – prosi Michał Tusk w rozmowie z Sylwestrem Latkowskim i Michałem Majewskim” – piszą w tekście Sylwester Latkowski i Michał Majewski.

Cytują jednocześnie jedną z wypowiedzi syna ówczesnego premiera: „ Nie będę robił z siebie kretyna. Debil nie uwierzy, że nie wiedziałem. Wiedziałem o jednym wyroku karnym Plichty i zastrzeżeniach KNF wobec Amber Gold. Co mam powiedzieć? Głupota i tyle”.

O konieczności stawienia się przed komisją ds. Amber Gold mówił (pod koniec czerwca) na antenie TVP Info Sylwester Latkowski.

– Jestem przeciwnikiem, aby dziennikarze zeznawali przed takimi komisjami, ale nie mam wyboru. Nie może być tak, że przez wiele godzin szargane jest moje nazwisko i nasza – z Michałem Majewskim – praca dziennikarska – zapowiedział w programie „Minęła dwudziesta”.

źródło:
Zobacz więcej