Atak na prezydenta za patronat maratonu. Organizator do hejterów: nie startujcie

Prezydent Andrzej Duda objął patronatem PZU Maraton Warszawski (fot. Materiały prasowe/Flickr/KPRM)

Organizatorzy Maratonu Warszawskiego przekazali informację na portalu społecznościowym Facebook, że prezydent Andrzej Duda objął honorowym patronatem tegoroczną edycję biegu. Wśród komentarzy pojawiło się wiele nieprzychylnych. Do zaistniałej sytuacji odniósł się główny organizator imprezy Marek Tronina, który stwierdził m.in., że „jest dumny, że patronat prezydenta stał się już tradycją”, a do największych krytyków napisał: „nie startujcie”.

Blisko 200 wizyt krajowych i ponad 50 zagranicznych. Dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy

W przeddzień rocznicy zaprzysiężenia na prezydenta Andrzeja Dudy, jego kancelaria podsumowuje ostatnie dwa lata. Publikuje także album w wersji...

zobacz więcej

Pod grafiką informującą o honorowym patronacie pojawiło się wiele obraźliwych komentarzy. „Niech wszyscy politycy odp***olą się od maratonów, razem z prezydentem, nikt nie powinien wykorzystywać sportu do swoich celów politycznych”, „pier***, nie biegnę”, „odpier*** się od sportu, pajacu!” – głoszą wpisy niektórych internautów.

„Wy jesteście biegaczami?”

Część użytkowników portalu odnosi się do krytyki decyzji prezydenta: „Serioooo? Czytam te komentarze i się zastanawiam, wy jesteście biegaczami???? A co kogo obchodzi jaki patronat. Biegniecie dla PiS-u, Dudy, Macierewicza czy dla siebie swojej kondycji, ambicji i życiówek? Żal po prostu żal”.

Inna osoba zwraca uwagę, że „niezależnie od poglądów to prezydent Polski. Ale widać niektórzy nie mają dla siebie szacunku (już abstrahując od kultury wypowiedzi)”.

„Pobiegnę z przyjemnością, brawo PAD” – pisze kolejna osoba.

Dwa lata pierwszej damy. Przede wszystkim pomoc potrzebującym

W niedzielę mija druga rocznica zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. Z tej okazji prezydencka kancelaria podsumowuje dwa lata jego...

zobacz więcej

Komentarz organizatora imprezy

Do komentarzy odniósł się Marek Tronina, główny organizator imprezy. „Pokażcie, że nie ma sportu bez polityki, bez ciągłego kopania rowu bez dna, z którego się jako społeczeństwo nie wygrzebiemy przez parę dekad, bez nieokiełznanej żądzy demonstrowania swoich poglądów politycznych zawsze i wszędzie, i krzyków, że moja racja jest najmojsza” – pisze Tronina na Facebooku.

Dalej pisze też: „myślicie, że to Prezydent obejmujący patronatem maraton miesza politykę do sportu? Nie. To Wy to robicie, odmawiając mu do tego prawa. Bo doszliście już do takiego punktu, że wydaje Wam się, że polityka musi być obecna wszędzie. Otóż nie. Nie musi”.

Dodaje, że tak jak wcześniej bez wahania prosił o patronat Bronisława Komorowskiego, tak i w tym wypadku było to dla niego oczywistością.

„I dlatego po trzech latach patronatu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego bez wahania poprosiłem o kontynuację jego następcę – Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. I jestem dumny, że ten patronat stał się już tradycją. Właśnie dlatego Maraton Warszawski był, jest i będzie apolityczny” – pisze.

Zaproszę każdego prezydenta

Na koniec swojego apelu Marek Tronina dodaje, że poprosi o patronat każdego prezydenta, który zostanie wybrany w demokratycznych wyborach.

– Prawilnych i sympatyzujących z PAD muszę zmartwić - jeśli w 2020 Prezydentem RP zostanie Robert Biedroń, to też poproszę go o patronat. Donalda Tuska ewentualnie też. Kukiza. Korwina. Każdego. Byle był demokratycznie wybrany – stwierdza na koniec.

źródło:
Zobacz więcej