Kto utrzymuje posłów na Sejm? Katarzyna Lubnauer wyjaśnia

Katarzyna Lubnaer nie wie, kto utrzymuje posłów na Sejm? (fot. arch.PAP/R.Guz/tt/K.Lubnauer)

„Polaków coraz mniej obchodzą miesięcznice, ale ich koszt społeczny i finansowy jest coraz wyższy” – napisała na Twitterze Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesnej. „Polaków coraz mniej obchodzi Nowoczesna, a utrzymywać też trzeba” – odpowiedział jej użytkownik portalu Robert Kamiński. „Nie utrzymuje nas Pan” – zripostowała Lubnauer, oczywiście mijając się z prawdą.

Rekonstrukcja Nowoczesnej. Lubnauer nową szefową klubu

Wiceszefowa i rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer została w środę wybrana nową przewodniczącą sejmowego klubu Nowoczesnej, zastąpiła ...

zobacz więcej

Posłowie piastujący mandat na Sejm Rzeczypospolitej pobierają dietę i uposażenie z budżetu państwa, która jest finansowana tylko i wyłącznie z podatków obywateli.

„Kto pani składa się na wypłatę?” – dopytywał zaciekawiony internauta.

„Pan zapewne składa się na wypłatę posłów PiS. Spoko” – oznajmiła posłanka Nowoczesnej, oskarżając przypadkowego użytkownika Twittera o współpracę z Prawem i Sprawiedliwością.

Ze złożonego w kwietniu oświadczenia majątkowego posłanki Lubnauer wynika, że w drugim roku kadencji pobrała 134 849 złotych uposażenia oraz 29 594 zł diet.

źródło:
Zobacz więcej