RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Fundacja „Otwarty Dialog” na kontrmanifestacji w Warszawie

Bartosz Kramek z fundacji „Otwarty Dialog” (fot. Polskie Radio / twitter / @Wiadomosci_PR)
Bartosz Kramek z fundacji „Otwarty Dialog” (fot. Polskie Radio / twitter / @Wiadomosci_PR)


Jak doniosło Polskie Radio, w serwisie społecznościowym Twitter, Bartosz Kramek, przewodniczący rady fundacji „Otwarty Dialog”, wraz z żoną Ludmiłą Kozłowską, która jest prezesem fundacji, uczestniczą w kontrmanifestacji 88. miesięcznicy smoleńskiej. Kramek „zasłynął” wpisami w mediach społecznościowych nawołującymi do „wyłączenia” Rządu RP.

Nawoływali do łamania prawa? Fundacja Otwarty Dialog ma się wytłumaczyć

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło się do władz Fundacji Otwarty Dialog o niezwłoczne przesłanie wszystkich uchwał zarządu fundacji...

zobacz więcej

Ludmiła Kozłowska wraz z Bartoszem Kramkiem zostali sfotografowani w otoczeniu stałych bywalców kontrmanifestacji, które są organizowane, by blokować obchody kolejnych miesięcznic smoleńskich.

„Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”. Pod takim hasłem 21 lipca 2017r. na portalu społecznościowym Facebook Bartosz Kramek opublikował instrukcję, z której wynika co robić, aby obalić polski rząd. Sprawą zainteresowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które na wniosek koordynatora służb specjalnych min. Mariusza Kamińskiego, pod koniec lipca br. zwróciło się do władz Fundacji Otwarty Dialog o niezwłoczne przesłanie wszystkich uchwał zarządu fundacji przyjętych w latach 2013-2017.

Fundacja Otwarty Dialog w 2014 roku uzyskała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji koncesję na handel bronią defensywną. Chodzi o koncesję na „obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym”. Pozytywną opinię w tej sprawie wydał ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel, który usłyszał zarzuty współpracy z rosyjską FSB.

Fundacja Otwarty Dialog powstała w Polsce w 2009 roku. Jej główny cel statutowy to obrona praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postradzieckim. Prezesem fundacji jest Ludmiła Kozłowski, prywatnie żona Bartosza Kramka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej