Dziecko udusiło się, gdy sięgnęło do samochodu po picie. Utknęło w oknie

Chłopiec chciał sięgnąć po napój (fot. Shutterstock/Anna Shkolnaya)

W Dobreniczkach w gminie Łęki Szlacheckie w woj. łódzkim doszło do tragicznego wypadku. Udusił się chłopczyk, który próbował się dostać przez okno do osobowego samochodu. O zdarzeniu informuje „Dziennik Łódzki”.

Zostawili trzylatka w szkolnym autobusie. Zmarł po 11 godzinach w upale

Trzyletni chłopiec, pozostawiony przez opiekunów na 11 godzin w nagrzanym autobusie, nie żyje. O tragedii, do której doszło w USA na Florydzie,...

zobacz więcej

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek, 7 sierpnia, po południu na terenie prywatnej posesji. Jak informuje „Dziennik Łódzki”, niespełna trzyletni chłopiec próbował wziąć butelkę z napojem z samochodu, który był zaparkowany na podwórku.

Dziecko nie udało się sięgnąć po butelkę i zawisło na uchylonym oknie w drzwiach do samochodu.

Chłopiec podstawił pod drzwi auta zabawkę na kółkach i na nią wszedł. Wszystko wskazuje, że kiedy już udało mu się złapać rączkami za szybę, zabawka wysunęła się spod nóg i główka chłopca zawisła na szybie samochodu. Dziecko udusiło się.

Akcję ratunkową na początku prowadzili rodzice, potem ratownicy z lotniczego pogotowia oraz załoga karetki pogotowia. Chłopca nie udało się uratować. Okoliczności wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie.

źródło:
Zobacz więcej