RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Fake news” posła PO. Sławomir Nitras pomówił reportera TVP Info

„Dlaczego nie pokazaliście wtargnięcia i krzyków tego typa w księgarni?(...)” – zapytał na Twitterze Sławomir Nitras. Poseł PO odniósł się do materiału programu „Minęła 20” Łukasza Sitka. Dziennikarz pytał Nitrasa: „dlaczego rząd PO-PSL chciał sprzedać Rosjanom rafinerię w Możejkach?”. Skonsternowany poseł nie odpowiedział, za to oskarżył Sitka o złe zachowanie w księgarni. Sęk w tym, że nic takiego nie miało miejsca.

Radosław Sikorski chciał wejścia do polskiej rafinerii Igora Sieczyna - człowieka Putina i FSB. NOWE NAGRANIA

Prezentujemy kolejny fragment rozmowy nagranej w restauracji „Sowa i Przyjaciele” w lutym 2014 roku. Ówczesny prezes Orlenu Jacek Krawiec i...

zobacz więcej

Portal tvp.info dotarł do kolejnych rozmów nagranych w 2014 r. w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. Ówczesny prezes Orlenu Jacek Krawiec rozmawia z Radosławem Sikorskim, wówczas ministrem spraw zagranicznych. Tematem rozmowy jest należąca do Orlenu rafineria, znajdująca się w Możejkach na Litwie. Krawiec mówi Sikorskiemu, że rafinerię chce kupić Igor Sieczyn, człowiek Putina i FSB.

Z rozmowy wynika, że jedynym zainteresowanym ewentualnym odkupieniem rafinerii był Igor Sieczyn, polityk i szef koncernu Rosnieft, uważany za architekta rosyjskiej polityki energetycznej, nieformalny lider frakcji tzw. siłowików na Kremlu - przedstawicieli służb, wojska i sektora zbrojeniowego.

Na nagraniu Sikorski mówi: „A jakbyś go [Igora Sieczyna] wpuścił na mniejszościowego?”, zaś Krawiec odpowiada: „Oni zawsze mówili, że większościowy, tak? I wtedy odblokują rurę. Jeszcze za starych rozmów, bo teraz to wiesz, ja myślę, że oni nie są zainteresowani niczym. Oni znowu w basenie Morza Bałtyckiego zwiększyli moce przerobowe jednej rafinerii o pięć milionów ton”.

Nitras razem z byłymi esbekami i oficerem WSI. Niecodzienne spotkanie w Szczecinie

Poseł Sławomir Nitras (PO) na dwa miesiące przed Marszem Wolności ustalał w Szczecinie taktykę walki z rządem PiS. Jego rozmówcami byli szkolony...

zobacz więcej

„Fake news” produkcji Sławomira Nitrasa

Łukasz Sitek, reporter „Minęła 20”, w związku z ujawnionymi przez portal tvp.info taśmami postanowił zapytać posła PO Sławomira Nitrasa o sprzedaż rafinerii w Możejkach.

Materiał z ich rozmowy był wyemitowany 08.10.2017 w programie „Minęła 20”.

Poseł PO oskarżył później na Twitterze dziennikarza TVP Info o niekulturalne zachowanie w księgarni przy ul. Wiejskiej. Jak było naprawdę, pokazuje materiał wyemitowany 09.08.2017 w programie „Minęła 20”. Łukasz Sitek w kulturalny sposób poinformował Nitrasa, że poczeka na niego przed księgarnią, nawet do niej nie wchodząc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej