RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Modlitwa i Marsz Pamięci. 88. miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Mszą świętą w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie rozpoczęły się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Następnie przed Pałacem Prezydenckim zostały złożone kwiaty przed tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

„W trumnie były szczątki 8 osób”. Łzy na konferencji wdowy po admirale Karwecie

Mariola Karweta, wdowa po zmarłym w katastrofie w Smoleńsku admirale Andrzeju Karwecie, w emocjonalnych słowach przedstawiła wyniki ekshumacji...

zobacz więcej

Wieczorem na Krakowskim Przedmieściu odbędą się obchody 88. miesięcznicy smoleńskiej. O godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej rozpocznie się nabożeństwo.

Po mszy św. będzie miał miejsce Marsz Pamięci, który zakończy się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie spotykali się Polacy po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Tam głos zabierze prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Z powodu spodziewanych kontrmanifestacji od środowego wieczoru część warszawskiego traktu jest ogrodzona barierkami. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zadeklarował, że policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom uroczystości.

MSWiA apeluje do przeciwników miesięcznicy, by nie zakłócali obchodów

W czwartek odbędzie się 88. miesięcznica smoleńska. Istnieje ryzyko, że podobnie jak poprzednie będzie zakłócana. Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński...

zobacz więcej

Nawiązując do poprzednich zakłócanych obchodów, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wezwał przeciwników tego zgromadzenia do zaprzestania swoich działań.

Podkreślił, że przeciwnicy rządu mogą demonstrować swoje poglądy w wielu miejscach o różnym czasie, ale nie wtedy, gdy odbywa się zgromadzenie cykliczne.

teraz odtwarzane
MSWiA apeluje do przeciwników miesięcznicy, by nie zakłócali obchodów

Katastrofa w Smoleńsku

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej