Nowe przepisy dotkną Ubera i pomogą taksówkarzom

Projekt ustawy ma trafić do konsultacji społecznych (fot. Pexels)

Rząd planuje zmienić przepisy dotyczące zarobkowego przewozu pasażerów. Nowelizacja ma ułatwić pracę taksówkarzom i zwiększyć bezpieczeństwo przy korzystaniu z usług innych firm zajmujących się przewozem osób – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Zablokowali kierowcę Ubera w ślepej uliczce. Taksówkarz jest ranny

Człowiek uwieszony na masce samochodu, blokada w ślepej uliczce - to nie film, to kolejna odsłona walki taksówkarzy z Uberem. Krążące w sieci...

zobacz więcej

Dziennik wskazuje, że nowe przepisy mają wprowadzić takie same warunki dla wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerów samochodami osobowymi w Polsce.

W nowelizacji pojawią się m.in. obowiązek zlecania przewozów wyłącznie podmiotom posiadającym licencję oraz prowadzenie i przechowywanie rejestru zleceń przez pięć lat. Przedstawiciele firmy Uber w Polsce, która straci po zmianach, zapowiedzieli, że do projektu ustawy odniosą się po jego przedłożeniu do konsultacji społecznych.

Zbigniew Poniatowski, taksówkarz z warszawskiego MPT, uważa, że zaostrzenie przepisów dotyczących przewozu osób jest oczekiwane i dobre. Mimo to obawia się dalszego pogorszenia warunków w swojej profesji.

źródło:
Zobacz więcej