RAPORT

Pogarda

Bulwersująca reklama Tigera z Powstaniem Warszawskim. „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie”

Najnowsze

Popularne

1 sierpnia - Dzień Pamięci, wyprostowany środkowy palec oraz napis „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!” – w ten skandaliczny sposób reklamowany jest napój energetyczny „Tiger”. „Reklamę” przygotowano specjalnie z okazji 1 sierpnia – 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, krwawego zrywu polskiej młodzieży przeciwko Niemcom. Marka jest własnością boksera Dariusza Michalczewskiego, który posiada też niemiecki paszport, oraz jego fundacji „Równe Szanse”. Internauci nie kryją swojego oburzenia.

Powodują wypadki, biją i grożą. Polscy celebryci na bakier z prawem

Muzyk i aktor Rafał Olbrychski miał zaatakować pracownika firmy wodno-kanalizacyjnej – informował w poniedziałek „Super Express”. Polskich gwiazd...

zobacz więcej

Grafika dalej reklamowałaby popularny napój energetyczny, gdyby nie szybka reakcja internautów, którzy zwrócili na nią uwagę. W kilkanaście minut na oficjalnym koncie Tigera na Instagramie pojawiły się negatywne komentarze. Internauci nie kryli swojego oburzenia oraz namawiali do bojkotu produktu.

Według informacji portalu tvp.info za kampanię odpowiada agencja interaktywna Lemon Sky J. Walter Thompson Poland. W rozmowie z dziennikarzem portalu potwierdziła to jedna z pracownic agencji. Oficjalne oświadczenie wydała prezes zarządu firmy J. Walter Thompson Poland. W opublikowanym piśmie przyznaje, że sytuacja była niedopuszczalna. Dodaje, że „kreowanie buntowniczego wizerunku Tigera, uśpiło ich czujność”. Cała treść oświadczenia poniżej.

Do zaistniałej sytuacji odniósł się współwłaściciel firmy Maspex, produkującej napój Tiger, Krzysztof Pawiński. – Mam osobiście ogromny szacunek do Powstańców. Twarde konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za tę sytuację zostaną wyciągnięte – piszę i dodaje, że „Zadośćuczynimy za popełniony błąd. Wesprzemy program edukacyjny dotyczący Powstania Warszawskiego”. Grafikę szybko usunięto z Instagrama, chociaż pozostała na stronie internetowej. W internecie jednak nic nie ginie.

Od grudnia 2010 roku napój jest produkowany wyłącznie przez spółki z Grupy Maspex Wadowice. Do skandalicznej reklamy odniosło się Muzeum Powstania Warszawskiego za pośrednictwem Twittera.
Oświadczenie agencji J. Walter Thompson, twórców kampanii Tigera
Oświadczenie agencji J. Walter Thompson, twórców kampanii Tigera

Dorota Liszka, rzeczniczka Maspexu, poinformowała w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, że firma przekazała pół miliona złotych na pomoc żyjącym powstańcom w ramach zbiórki „Pomoc dla Powstańców" organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Potwierdzenie przelewu na potrzebujących powstańców warszawskich
Potwierdzenie przelewu na potrzebujących powstańców warszawskich

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej