Trójwymiarowy i odnowiony. „Thriller” Jacksona na festiwalu filmowym w Wenecji

Michael Jackson (fot. Brenda Chase/Online USA)

Jeden z najsłynniejszych teledysków świata, czyli słynny „Thriller” Michaela Jacksona, będzie pokazywany na dużym, kinowym ekranie podczas festiwalu w Wenecji. Klip z 1983 r. został odrestaurowany cyfrowo i będzie go można podziwiać w trójwymiarze.

„Tata został zamordowany”. Oskarżenia córki Michaela Jacksona

– Mój ojciec został w jakiś sposób zamordowany, to pewne – powiedziała córka Michaela Jacksona w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. 19-latka...

zobacz więcej

AP podała, że „wykorzystano najnowszą dostępną technikę”, aby przeformatować na 3D oryginalny 14-minutowy filmik zarejestrowany na taśmie 35 mm.

Mimo że klip nie był w żaden sposób poddany reedycji lub ponownemu montażowi, reżyser wersji 3D John Landis wyjaśnił, że „posłużył się techniką 3D kreatywnie” i zapowiedział, iż film będzie „raczej wstrząsającą niespodzianką”.

Teledysk „Michael Jackson's Thriller” miał premierę w kinach i w telewizji w 1983 r. Podczas festiwalu filmowego w Wenecji (30 sierpnia - 9 września) obok klipu 3D z piosenką pokazany zostanie także godzinny film dokumentalny, ukazujący kulisy pracy nad nim.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 r. Miał 50 lat.

źródło:

Zobacz więcej