RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Nie czuję się przeproszona przez Owsiaka. To był nieszczery happening”

Krystyna Pawłowicz nie wykluczyła kroków prawnych wobec Jerzego Owsiaka (fot. PAP/Lech Muszyński/arch.PAP/Radek Pietruszka)

– Nie czuję się przeproszona przez Jerzego Owsiaka, to nie były żadne przeprosiny. To był nieszczery happening, który był kontynuacją występu Owsiaka na Przystanku Woodstock – powiedziała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Nie wykluczyła kroków prawnych wobec organizatora Przystanku.

Owsiak przeprosił Pawłowicz. „Przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do Pani”

Pani Krystyno, przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do Pani; jestem pierwszy, który może panią Krystynę przytulić – powiedział w poniedziałek...

zobacz więcej

– Niech pani spróbuje seksu – takie słowa Owsiak skierował w piątek podczas Przystanku Woodstock do posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. – Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać – dodał.

Słowa padły w trakcie przerwy pomiędzy spotkaniami w woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych. Owsiak nawiązał w ten sposób do wypowiedzi Pawłowicz, która w 2014 r. stwierdziła, że na Woodstocku „dochodzi do szczucia na Kościół” i promuje się wartości satanistyczne.

W poniedziałek w TVN24 w programie „Fakty po faktach” Owsiak był pytany o to, czy żałuje swoich słów skierowanych do posłanki PiS. – Słowo miłość powtarza się na Przystanku Woodstock w bardzo wielu odmianach – mówimy o tym cały czas. Nawet napis na wielkiej scenie jest „Miłość, przyjaźń, muzyka” – odpowiedział.

– Słowo seks, które ja mówię, może mieć płaszczyznę czegoś ciepłego, miłego, intymnego – dodał. Owsiak przeprosił Krystynę Pawłowicz za to, że „w ten sposób do niej wystartował”. Dodał: – Tak, jak napisałem na swoim Facebooku: jestem pierwszy, który także może panią Krystynę przytulić.

Grożą śmiercią Krystynie Pawłowicz. „Będziesz wisieć!”

– „Ty mendo piź…cka” – powiedział do mnie dziś mężczyzna (…). Miał zaciśniętą pięść, myślałam, że mnie uderzy (…) Zaczepiają mnie: „A ta to jeszcze...

zobacz więcej

„Zachowanie Owsiaka infantylne”

– To nie były żadne przeprosiny, to był nieszczery happening, w cudzysłowie przeprosinowy, który był kontynuacją występu Owsiaka na Woodstocku. Słowa Owsiaka, to raczej wyraz jego prawnej kalkulacji, możliwe, że ktoś mu doradził, żeby użył słowa przepraszam – powiedziała Pawłowicz we wtorek.

Jak dodała, słowa i zachowanie Owsiaka były „infantylne” i w żaden sposób nie mogą być traktowane jako przeprosiny. Pawłowicz nie wykluczyła kroków prawnych wobec Owsiaka. – To naprawdę nie były przeprosiny, to były nieszczere, dziecinne i ironiczne słowa – podkreśliła.

Wcześniej, w niedzielę Owsiak na Facebooku umieścił wpis, że jego słowa skierowane do Krystyny Pawłowicz padły „bez żadnej złośliwości, bez żadnego podtekstu, bez żadnego myślenia kategoriami seksistowskimi”.

W sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że w związku ze skandaliczną wypowiedzią Owsiaka podjęte zostaną kroki prawne.

źródło:

Zobacz więcej