Owsiak przeprosił Pawłowicz. „Przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do Pani”

Jerzy Owsiak przed Przystanekiem Woodstock (fot. PAP/Lech Muszyński)

Pani Krystyno, przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do Pani; jestem pierwszy, który może panią Krystynę przytulić – powiedział w poniedziałek Jerzy Owsiak.

„Nie ma zgody, by tolerować chamskie wypowiedzi Jerzego Owsiaka”

Podejmiemy kroki prawne w związku ze skandaliczną wypowiedzią Jerzego Owsiaka na temat Krystyny Pawłowicz – zapowiedziała w sobotę rzeczniczka PiS...

zobacz więcej

– Niech pani spróbuje seksu – takie słowa Owsiak skierował w piątek podczas Przystanku Woodstock do posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. – Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać – dodał.

Jak podał portal wp.pl, słowa padły w trakcie przerwy pomiędzy spotkaniami w woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych. Owsiak nawiązał w ten sposób do wypowiedzi Pawłowicz, która w 2014 r. stwierdziła, że na Woodstocku „dochodzi do szczucia na Kościół” i promuje się wartości satanistyczne.

W poniedziałek w TVN24 w programie „Fakty po faktach” Owsiak był pytany o to, czy żałuje swoich słów skierowanych do posłanki PiS. – Słowo miłość powtarza się na Przystanku Woodstock w bardzo wielu odmianach – mówimy o tym cały czas. Nawet napis na wielkiej scenie jest „Miłość, przyjaźń, muzyka” – podkreślił Owsiak.

– Słowo seks, które ja mówię, może mieć płaszczyznę czegoś ciepłego, miłego, intymnego – dodał.

Szwedzi wyrzuceni z Woodstocku? Muzycy oburzeni. Organizator zaprzecza

„Do fanów, którzy wczoraj byli na polskim festiwalu Woodstock. Nigdy nie doświadczyliśmy czegoś podobnego. Przerwanie naszego występu przez...

zobacz więcej

Owsiak przeprosił Krystynę Pawłowicz za to, że „w ten sposób do niej wystartował”. Dodał: – Tak, jak napisałem na swoim Facebooku: jestem pierwszy, który także może panią Krystynę przytulić.

Wcześniej, w niedzielę Owsiak na Facebooku umieścił wpis, że jego słowa skierowane do Krystyny Pawłowicz padły „bez żadnej złośliwości, bez żadnego podtekstu, bez żadnego myślenia kategoriami seksistowskimi”.

W sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że w związku ze skandaliczną wypowiedzią Owsiaka podjęte zostaną kroki prawne.

źródło:

Zobacz więcej