Modelka porwana przez Polaka: myślałam, że to już koniec, że nie przeżyję

Chloe Ayling (fot. Instagram)

20-letnia modelka Chloe Ayling, która została porwana przez Polaka w Mediolanie, a potem była przetrzymywana przez tydzień w zamknięciu, podziękowała włoskiej policji za pomoc w uwolnieniu i opowiedziała o swojej gehennie. Przez tydzień nie jadła, bo bała się otrucia, i była związana.

Polak zatrzymany w Mediolanie. Porwał i więził modelkę

Włoska policja schwytała Polaka, który w Mediolanie porwał dla okupu brytyjską modelkę. Przetrzymywał kobietę przez tydzień w domu w niewielkiej...

zobacz więcej

– To było straszne przeżycie. Każdej minuty bałam się o swoje życie. Jestem nieskończenie wdzięczna policji włoskiej i brytyjskiej, że przyczyniły się do mojego uwolnienia. Dzień i noc mnie poszukiwano – powiedziała 20-letnia Chloe Ayling.

Modelka opowiedziała o chwili porwania. Mówi, że napadli ją zamaskowani ludzie i momentalnie straciła przytomność. Ocknęła się w bagażniku samochodu.

Chloe Ayling poinformowała także, że jej porywacz, Łukasz H., wyznał jej, że w ciągu pięciu lat zarobił na sprzedaży kobiet w tzw. darknecie 15 mln dolarów, a „nabywcami” dziewcząt są ludzie z krajów arabskich.

Ujawniła także, że podczas niewoli była cały czas skrępowana, przywiązana do mebli i spała na podłodze. Nic też nie jadła, bo bała się, że zostanie otruta.


Łukasz H., Polak na stałe mieszkający w Londynie, umówił się z dziewczyną pod pozorem sesji zdjęciowej. Potem wstrzyknął jej narkotyk, zapakował do torby podróżnej i w bagażniku samochodu wywiózł w okolice Turynu.

Przedstawiał się jako członek grupy Czarna Śmierć, która m.in. handluje kobietami. W darknecie dał ofertę sprzedaży Chloe Ayling i uruchomił aukcję. Zawiadomił też jej agenta, że uwolni ją, jeśli dostanie okup - 300 tys. dolarów.

Agent Brytyjki zgłosił porwanie na policję. Zanim jednak funkcjonariuszom udało się ją uwolnić, Łukasz H. zawiózł kobietę pod brytyjski konsulat w Mediolanie. Stało się tak, ponieważ Ayling ma dwuletnią córkę, a on „matek nie porywa”. Niedługo potem został zatrzymany przez policję.

źródło:
Zobacz więcej