RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł PiS zarzuca stowarzyszeniu plagiat

1

Świętokrzyski poseł PiS Krzysztof Lipiec domaga się od wykluczonej z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej zaprzestania używania nazwy stowarzyszenia „Polska jest najważniejsza” – dowiedział się serwis tvp.info. Sam kilka miesięcy temu założył ruch społeczny o tej samej nazwie. – To ewidentny plagiat – ocenia.

Nazwę stowarzyszenia, nawiązującą do hasła wyborczego Jarosława Kaczyńskiego, Joanna Kluzik-Rostkowska zaprezentowała we wtorek podczas konferencji prasowej. W skład stowarzyszenia mają wejść byli i obecni politycy PiS, m.in. Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Kowal, Paweł Poncyljusz i Marek Migalski.

Z ustaleń serwisu tvp.info wynika jednak, że ruch społeczny o tej samej nazwie już istnieje. – Jego działalność zainaugurowano 30 września na terenie Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Kałkowie-Godowie – mówi serwisowi tvp.info poseł PiS Krzysztof Lipiec. – Ruch w pewnym sensie stanowi kontynuację działalności społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego na urząd prezydenta RP – wyjaśnia.

Poseł Lipiec uważa, że Joanna Kluzik-Rostkowska dopuściła się plagiatu. – Na pewno słyszała o powstaniu ruchu, bo było o nim głośno w mediach. Chciałbym, aby zaprzestała używać tej nazwy – mówi.

Co o sprawie sądzą politycy wchodzący w skład stowarzyszenia Joanny Kluzik-Rostkowskiej? – Na tyle, na ile to możliwe sprawdziliśmy, czy ta nazwa nie jest już używana – zapewnia Marek Migalski w rozmowie z serwisem tvp.info. – Poseł Krzysztof Lipiec założył ruch społeczny, a my stowarzyszenie. Dlatego nie widzę tu żadnego problemu – dodaje.

Jednak Ruch Społeczny „Polska jest najważniejsza” nie został oficjalnie zarejestrowany w sądzie. Mimo to poseł Lipiec zapowiada, że będzie podejmować działania mające na celu uniemożliwienie rejestracji stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza .

Zobacz więcej