RAPORT

Pogarda

Minister energii: nie ma jeszcze decyzji o budowie elektrowni jądrowej

Elektrownia jądrowa (fot. Pixabay/ivabalk)
Elektrownia jądrowa (fot. Pixabay/ivabalk)

Najnowsze

Popularne

– Nie ma jeszcze decyzji o budowie elektrowni jądrowej w Polsce – oświadczył w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zaznaczył, że atom to jeden ze scenariuszy, który „poważnie rozważamy w ME, ale decyzja musi mieć akceptację rządu”.

Tchórzewski: elektrownia jądrowa jest nam po prostu potrzebna

– Samochód elektryczny zasadniczo ma być ładowany w domu, z gniazdka. W takie gniazdka będą wyposażone m.in. parkingi. Ten samochód będzie...

zobacz więcej

– W nawiązaniu do pojawiających się w mediach doniesień i pytań kierowanych do resortu energii dotyczących decyzji w zakresie budowy elektrowni jądrowej informujemy, że jeszcze nie zapadła żadna decyzja w tej sprawie – oświadczył minister Tchórzewski, cytowany w komunikacie resortu. Zwrócił uwagę, że decyzja o takiej inwestycji musi uzyskać akceptację rządu. – A tej jeszcze nie ma – przypomniał.

– Wielokrotnie już podkreślałem - a dziś robię to po raz kolejny – że budowa elektrowni jądrowej w Polsce to jeden ze scenariuszy rozwoju polskiej energetyki i polskiego miksu energetycznego, który poważnie rozważamy w ME. Jednocześnie podkreślam, że do tej pory nie została podjęta ostateczna decyzja w tej sprawie – dodał minister.

Energetyczna rewolucja. Polska ma wybudować elektrownię atomową

Zapadła decyzja o budowie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. W grze są dwie lokalizacje w województwie pomorskim: Lubiatowo-Kopalino i...

zobacz więcej

Badania spółki PGE EJ 1

Szef resortu energii w komunikacie wskazał, że „są bardzo istotne argumenty” za tym, aby elektrownia jądrowa w Polsce powstała, a jednym z nich jest zeroemisyjność tej technologii.

– Analizujemy i przyglądamy się różnym rozwiązaniom, czego przykładem są wyjazdy studyjne naszych specjalistów do Chin, Korei, Szwecji czy Stanów Zjednoczonych – przypomniał. Zwrócił też uwagę, że ewentualna lokalizacja inwestycji – jeśli zapadnie decyzja o jej realizacji – zostanie wybrana po zakończeniu badań środowiskowych, które prowadzi spółka PGE EJ 1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej