RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ekshumacje smoleńskie. Rosjanie profanowali ciała ofiar katastrofy

Najnowsze

Popularne

Pierwsze nieprawidłowości dotyczące sekcji oraz umieszczania w trumnach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej stwierdzono już w czasie ekshumacji przeprowadzonych na polecenie prokuratury wojskowej w latach 2011-2012 za rządów PO-PSL. Wówczas ujawniono zamianę sześciu ciał. Dopiero po odsunięciu od władzy rządu PO-PSL na jaw wychodzą nowe, skandaliczne informacje dotyczące profanacji ciał elity narodu polskiego. W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znalazły się fragmenty ciał innych ofiar. Z kolei w grobie stewardesy Natalii Januszko znaleziono szczątki aż pięciu innych osób.

„Dyplomatyczna zdrada Tuska” pod lupą prokuratury. MON składa zawiadomienie

– Wydaję się, że Donald Tusk działał całkowicie świadomie. Chciał, żeby Rosjanie przejęli śledztwo smoleńskie. Rosjanie śmieją nam się w twarz,...

zobacz więcej

1 czerwca br. zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek poinformował, że podczas ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej sprofanowano ciało prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego.

– Jak na aspiracje poważnego kraju natowskiego to sposób potraktowania śp. prezydenta pozostawię bez komentarza – stwierdził Pasionek.

W grobie Natalii Januszko, najmłodszej ofiary, która była stewardesą na pokładzie TU-154M, ujawniano elementy ciał pięciu osób. Ojciec stewardesy Grzegorz Januszko, po ujawnieniu skandalicznych informacji, wystąpił w Sejmie na konferencji prasowej  w towarzystwie Ewy Kochanowskiej z apelem części rodzin smoleńskich.

– Myśmy byli okłamywani. Zrobiliście przez siedem lat tyle nieszczęścia, zamilczcie – zaapelowali do polityków PO.

teraz odtwarzane
Rodziny smoleńskie do PO: „Zrobiliście przez siedem lat tyle nieszczęścia, zamilczcie”

Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku. „Ma się czego obawiać”

– Donald Tusk ma się czego obawiać – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, odnosząc się do czwartkowego przesłuchania przed...

zobacz więcej

Profanacja ciał generałów

W trumnie gen. Wojska Polskiego Bronisława Kwiatkowskiego ujawniono czternaście części ciała, należących do siedmiu osób. – Przez lata w ogóle nie wiedziałam, czy znaleźli mi męża. To teraz się dowiedziałam – stwierdziła wówczas rozgoryczona Krystyna Kwiatkowska, wdowa po generale. Generał pełnił funkcję Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych RP.

W trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego ujawniono z kolei sześć części ciała, należących do czterech innych osób. Gen. Włodzimierz Potasiński był w chwili katastrofy smoleńskiej dowódcą wojsk specjalnych.

W trumnie admirała Andrzeja Karwety znaleziono m.in. trzy ręce i trzy szczęki.

„Gazeta Polska”: Rosjanie zbezcześcili ciało admirała Andrzeja Karwety

W trumnie śp. Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znaleziono liczne części ciał innych członków delegacji – poinformowała...

zobacz więcej

Celowe działanie Rosjan

Według ustaleń „Gazety Polskiej” Rosjanie musieli mieć świadomość, że bezczeszczą zwłoki. Świadczy o tym nie tylko liczba poszczególnych części ciał w pojedynczej trumnie, ale także przemieszanie szczątków mężczyzn i kobiet wśród niektórych ekshumowanych niedawno ciał. Prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie bulwersują także protokoły sekcyjne dostarczone przez Rosjan.

teraz odtwarzane
Bezczeszczenie zwłok, zamiany ciał. Szokujące odkrycia podczas ekshumacji

Z kolei w trumnie arcybiskupa Mirona Chodakowskiego znaleziono połowę innego ciała. – Połowę ciała śp. biskupa, czyli od pasa w górę, natomiast od pasa w dół znajduje się tam ciało gen. Płoskiego. W wyniku ekshumacji ciała Tadeusza Płoskiego w jego trumnie stwierdzono tylko pół ciała. Z czterech ekshumacji w ogóle nie mamy jeszcze wyników badań genetycznych – poinformował wówczas Pasionek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej