RAPORT

Pogarda

Wiceszef MSWiA: Fundacją Otwarty Dialog powinna zająć się ABW

Najnowsze

Popularne

– Fundacja Otwarty Dialog ujawniła swoją działalność w ostatnim czasie. Trzeci sektor został w III Rzeczpospolitej zmitologizowany, że to są obywatelskie działania z pierwiastkiem szlachetności. Organizacje i fundacje mogą być wykorzystywane do celów innych, niż deklarują. Koncesja dla Fundacji Otwarty Dialog została odebrana 12 czerwca tego roku z powodów formalnych. W mojej ocenie szczególnie tą sprawą powinna zająć się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – stwierdził w programie „Gość poranka” wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński z PiS.

Rosyjscy biznesmeni powiązani z Kremlem dotują Fundację Otwarty Dialog

Co roku od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych trafia do Polski od rosyjskich biznesmenów powiązanych z Kremlem. To pieniądze, które...

zobacz więcej

Fundacja Otwarty Dialog – która nawoływała do obalenia polskiego rządu i organizowania „polskiego Majdanu” – w 2014 roku uzyskała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji koncesję na handel bronią defensywną. Chodzi o koncesję na „obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym”.

Pozytywną opinię w tej sprawie wydał ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel, który usłyszał zarzuty „przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa (rosyjską FSB – przyp. red.) bez zgody prezesa Rady Ministrów, wymaganej przez ustawę o SKW i SWW”.

Podczas protestów opozycji związanych z planowaną przez Prawo i Sprawiedliwość reformą wymiaru sądownictwa w sieci ukazała się instrukcja nawołująca do „wyłączenia rządu” Beaty Szydło i destabilizacji sytuacji w Polsce. Autorem instrukcji jest Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog. W radzie tej fundacji zasiadał również mec. Jacek Świeca, biznesowo powiązany z gen. Markiem Dukaczewskim, byłym szefem WSI i prezesem Stowarzyszenia „Sowa”, które zrzesza byłych oficerów WSI związanych z rosyjskimi służbami specjalnymi. 21 lipca 2017 r. został wykreślony z organu nadzoru fundacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej