RAPORT

Pogarda

Talony zamiast 500 plus. Coraz więcej świadczeń w formie rzeczowej

W czerwcu uprawnionych do pobierania 500 plus było 3,9 mln dzieci (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
W czerwcu uprawnionych do pobierania 500 plus było 3,9 mln dzieci (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Najnowsze

Popularne

Przybywa rodzin, które otrzymują świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus w formie rzeczowej, a nie finansowej – informuje „Rzeczpospolita”. To jednak nadal kropla w morzu wszystkich wypłat w ramach programu Rodzina 500 plus – stanowią zaledwie 0,05 proc. świadczeń .

Jak złożyć nowy wniosek o 500 plus. Portal tvp.info podpowiada

W pierwszym sierpnia wchodzą w życie nowe zasady rządowego programu Rodzina 500 plus. Ułatwią one między innymi ubieganie się o świadczenia...

zobacz więcej

Z danych Ministerstwa Rodziny i Pracy wynika, że w czerwcu przekazano 1792 świadczenia w postaci rzeczowej. To o 138 więcej niż w maju i o 196 więcej niż w kwietniu. W czerwcu uprawnionych do pobierania 500 plus było 3,9 mln dzieci.

Dziennik przypomina, że w grudniu ubiegłego roku (program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku – przyp. red.) w takiej formie przekazano 1202 świadczeń.

– Wówczas świadczeń w takiej formie było mniej, bo w pierwszych miesiącach działania programu trudno było mówić o jego marnotrawieniu. Pierwsze świadczenie z reguły było pieniężne. Dopiero po jakimś czasie urzędnicy podejmowali decyzję o zamianie – tłumaczy minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Szefowa MRPIPS przyznaje, że i tak świadczenia w formie rzeczowej to kropla w morzu wszystkich wypłat w ramach programu Rodzina 500 plus. Jest to zaledwie 0,05 proc. wszystkich świadczeń. W ubiegłym roku odsetek ten wynosił 0,02 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej