Fajbusiewicz wraca do gry. Jesienią w TVP2 nowa seria popularnego programu

Michał Fajbusiewicz po siedmiu latach wraca na ekrany TVP2 (fot. arch.TVP/Jan Bogacz)

„Magazyn kryminalny 997”, w którym występowali głównie statyści, a czołówka programu słynęła z niepokojącej muzyki, jesienią wróci na antenę TVP2. Poprowadzi go jak dawniej Michał Fajbusiewicz.

„Magazyn Kryminalny 997'' był programem, w którym rekonstruowano zbrodnie. Po siedmiu latach przerwy powróci na antenę TVP2. Informację potwierdzili zarówno dyrektor anteny Marcin Wolski, jak i prowadzący Michał Fajbusiewicz.

26. urodziny „Magazynu Kryminalnego 997”

zobacz więcej

Audycję produkował oddział TVP w Łodzi. Celem była pomoc telewidzów w odnalezieniu poszukiwanych przestępców i w wyjaśnieniu zagadkowych zbrodni. Telewizyjna produkcja okazała się ogromnym sukcesem. Zdarzało się, że program przyciągał przed telewizory ponad 15 mln widzów.

„Magazyn” zniknął z anteny na początku lat 90. Spotkał się z krytyką komendanta głównego policji Zenona Smolarka, który stwierdził, że jest on instruktażem dla przestępców. Policjanci dostali zakaz współpracy z „Magazynek kryminalnym”. Dwa lata później wrócił na antenę.

Program oprócz przedstawiania rekonstrukcji, publikował także portrety pamięciowe sprawców, a w trakcie jego trwania uruchamiana była infolinia dla widzów. Pierwszym prowadzącym przez cztery lata był pułkownik MO Jan Płócienniczak.Potem zastąpił go właśnie Michał Fajbusiewicz. W programie dwukrotnie jako statyści występowali przestępcy. Mordercy wzbudzili podejrzenia ekipy bardzo dokładnym odtworzeniem zdarzenia i tym, że wręcz poprawiali reżysera w jego pracy. Program ostatni raz nadano w 2010 roku.

Fajbusiewicz gościnnie wystąpił na płycie rapera O.S.T.R. „Tylko dla dorosłych” i pełnił rolę narratora.

źródło:
Zobacz więcej