Sellin o dekoncentracji mediów: projekt wczesną jesienią

O dekoncentracji mediów mówił Jarosław Sellin (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

– To było sygnalizowane od wielu, wielu lat, że Polska popełniła tutaj przez ostatnie ćwierć wieku błędy, jeśli chodzi o dopuszczenie do tak dużej koncentracji właścicielskiej zwłaszcza kapitału zagranicznego w mediach prasowych, zwłaszcza regionalnych i lokalnych – mówił wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w rozmowie z Dominiką Wielowieyską w radiu TOK FM.

Jak powiedział Sellin, poważne państwa europejskie sobie na to nie pozawalają i majką szczegółowe regulacje prawne. – Ta nadmierna koncentracja na pewno parę podmiotów dotknie i te podmioty powinny się spokojnie do tego procesu przygotować – stwierdził.

„Z wielką ciekawością będę przyglądał się kolejnej inicjatywie dekoncentracji mediów”

– Odpowiedzią na naszą szlachetną działalność dekoncentracyjną była afera Rywina – powiedział w TVP Info Leszek Miller. Były szef SLD odniósł się...

zobacz więcej

Jego zdaniem dobrze by było, aby polskie firmy, zainteresowane robieniem biznesu w mediach, były przygotowane do tego momentu, w którym się okaże, że można jakąś część udziałów w mediach wykupić. – Na tym to powinno polegać, że to będzie wykupywanie udziałów – powiedział. Pytany o to, kiedy projekt zostanie przedstawiony, powiedział, że wczesną jesienią.

– Mówimy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach. Pracujemy nad nim. Myślę, że gotowy projekt przedstawimy wczesną jesienią. Wiadomo, że nowy sezon polityczny zaczyna się mniej więcej w połowie września, bo wtedy rozpoczyna prace ponownie Sejm i myślę, że jesienią będziemy nad tą ustawą debatować – mówił.

źródło:
Zobacz więcej