RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielki Test z Historii rozstrzygnięty

Wielki Test z Historii rozstrzygnięty

Szymon Kołecki, dwukrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów, wygrał „Wielki test z historii” zorganizowany w poniedziałek wieczorem w Warszawie przez TVP 1.

Spośród uczestników, którzy zgłosili się do udziału w teście w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie nagrodę główną – 50 tys. zł zdobył Witold Więcek.

Podczas testu na pytania dotyczące okresu, gdy Polska odzyskiwała niepodległość – w warszawskim studiu telewizyjnym – odpowiadali m.in. politycy, dziennikarze, artyści i sportowcy.

Podczas przeliczania głosów pomiędzy kolejnymi turami testu sportowcy wypadali najgorzej, więc wygrana Kołeckiego była dla wszystkich niespodzianką, tym bardziej że miał on groźnych przeciwników m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, posłankę SLD Jolantę Szymanek-Deresz oraz dziennikarza Macieja Orłosia.

Uczestników testu w telewizyjnym studiu podzielono na grupy zawodowe i w każdej z nich wyłoniono zwycięzcę. Wśród artystów najlepszy był Robert Makłowicz, z polityków najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielił Antoni Macierewicz, spośród dziennikarzy najlepszy był Krzysztof Rak.

„Wielki test z historii” TVP zorganizowała dla uczczenia przypadającej we wtorek 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Test, obejmował okres od wybuchu I Wojny Światowej (1914) do uchwalenia Małej Konstytucji (1919).

źródło:

Zobacz więcej