RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak na dziennikarzy w Puszczy Białowieskiej. Dwóch zatrzymanych

Kolejny atak na dziennikarzy (fot. Twitter/tvpolsat.info)
Kolejny atak na dziennikarzy (fot. Twitter/tvpolsat.info)

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej są odpowiedzialni za atak na dziennikarzy w Puszczy Białowieskiej – poinformowała policja na Twitterze. Zatrzymani pracowali przy wycince drzew w puszczy.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich protestuje po ataku na dziennikarza TVP Info

Obowiązkiem dziennikarza, wpisanym do przepisów prawa prasowego, jest zadawanie pytań. W trakcie manifestacji, w momencie kiedy Władysław Frasyniuk...

zobacz więcej

Jak przekazał rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Tomasz Krupa, policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 22 i 47 lat.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu białostockiego, którzy pracowali przy wycince drzew w Puszczy. Pytany, czy są to pracownicy Lasów Państwowych, powiedział, że czynności z mężczyznami wciąż trwają i na razie nie wiadomo.

Podczas realizacji materiału w Puszczy Białowieskiej ekipa telewizji Polsat News została zaatakowana. „Operatora próbowano potrącić samochodem. Kiedy schronił się wśród drzew został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, z których jeden uderzył go w głowę i powalił na ziemię. Drugi z mężczyzn ukradł kamerę. Po kilkunastu minutach samochód ze sprawcami napadu przejechał w okolice miejsca zdarzenia wyrzucając kamerę w krzaki. Sprzęt został zniszczony, a karty pamięci i baterie skradzione” – przeczytać można na stronie stacji.  Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Tomasz Krupa informuje, że przebieg całego zdarzenia jest jeszcze ustalany. Po incydencie operator trafił do szpitala na badania.

źródło:
Zobacz więcej