PiS coraz mocniejszy. Poparcie dla partii wzrasta [SONDAŻ]

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w niedzielę wówczas Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 38 proc. poparcia – wynika z sondażu Ipsos Observer dla Telewizji Polskiej. W maju partia mogła liczyć na 35 proc. poparcia. Platformie Obywatelskiej brakuje 14 pkt. proc., aby dorównać obecnie partii Jarosława Kaczyńskiego.

PiS niezmiennie cieszy się największym poparciem Polaków

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, Prawo i Sprawiedliwość ponownie bez trudu by je wygrało. Z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public...

zobacz więcej

Sondaż przeprowadzono w dniach 26-28 lipca. Wynika z niego, że do Sejmu dostałoby się pięć partii: PiS (38 proc.; wzrost o 3 pkt. proc. w stosunku do maja), PO (24 proc.; spadek o 3 pkt. proc.), Kukiz 15’ (11 proc.), Nowoczesna (10 proc.), SLD (5 proc.).

Poza parlamentem uplasowało się PSL (3 proc.), Partia Razem (2 proc.), Wolność (1 proc.). W badaniu wzięło udział 1004 respondentów.

Polacy chętnie wzięliby udział w wyborach, gdyby miały się one odbyć w najbliższą niedzielę. Aż 84 proc. potwierdziło swoją gotowość. Na wybory nie zamierzałoby się wybrać 15 proc. respondentów.

źródło:
Zobacz więcej