RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wyspa w cenie kawalerki? To możliwe tylko w Szkocji

Szkocka wyspa Little Ross została wystawiona na sprzedaż (fot. geograph.org.uk/Clive Nicholson)
Szkocka wyspa Little Ross została wystawiona na sprzedaż (fot. geograph.org.uk/Clive Nicholson)

Najnowsze

Popularne

O tej ofercie mówi się coraz głośniej. Są już pierwsi chętni, którzy chcieliby zamieszkać na wyspie z kryminalną przeszłością.

Być może powodem, dla którego wyspa cieszy się aż tak ogromną popularnością, jest popełnione tam morderstwo z 1960 roku. To właśnie wtedy został tu brutalnie zamordowany latarnik Hugh Clarke. Zbrodni dopuścił się jego współpracownik. Mężczyźni byli jedynymi osobami, które w tamtym czasie zamieszkiwały wyspę.

Była rajską wyspą. Teraz to „zsyp świata”

Wyspa Henderson to malutki skrawek lądu na Pacyfiku. Uważano ją za raj na Ziemi, ale teraz ma gigantyczny problem ze śmieciami. To „zasługa”...

zobacz więcej

Latarnia i sześciopokojowy dom

Leżąca u wybrzeży południowej Szkocji wyspa Little Ross trafiła właśnie na sprzedaż. 29-arowy kawałek ziemi wystawiono za jedyne 325 tysięcy funtów, czyli około 1,5 miliona złotych – to cena m.in. kawalerki w Londynie.

W ofercie wyróżniono znajdującą się na wyspie zabytkową latarnię morską z 1843 roku i sześciopokojowy dom.

Wszystko zasilane jest panelami słonecznymi i niewielką turbiną wiatrową. – Prywatne wyspy rzadko pojawiają się do kupienia w przystępnej cenie, zwłaszcza takie, na których jest dom i dodatkowe nieruchomości – powiedział David Corrie z agencji Galbraith w rozmowie z businessinsider.com.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej