MON: udostępniliśmy CBA dokumenty przetargu na GPS dla wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej (fot. wikipedia.org/ Lukas Plewnia)

– Inspektorat Uzbrojenia MON udostępnił inspektorom Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokumenty przetargowe dotyczące zakończonego w połowie lipca przetargu na dostawy odbiornika GPS dla wojska – powiedziała we wtorek późnym wieczorem rzeczniczka prasowa MON major Anna Pęzioł-Wójtowicz.

MON chce kupić systemy rakietowe. Przygląda się Homarowi i Lorze

MON szuka rakiet, które stanowiłyby przeciwwagę dla Iskanderów – pisze „Rzeczpospolita”. Jak podaje gazeta, zwłaszcza rakiety Lora (Long Range...

zobacz więcej

Pęzioł-Wójtowicz poinformowała, że Inspektorat Uzbrojenia w ramach kontroli udostępnił inspektorom CBA dokumenty przetargowe. – CBA nie postawiło nikomu w tej sprawie zarzutów, ani nikogo nie zatrzymało – zaznaczyła rzeczniczka MON.

Podkreśliła, że podczas kontroli nie przeszukiwano pomieszczeń Inspektoratu. – Wszelkie informacje na ten temat są nieprawdziwe – powiedziała.

Rzeczniczka podkreśliła, że kontrolowane przez CBA postępowanie było prowadzone w trybie konkurencyjnym zgodnie z prawem zamówień publicznych. – Przetarg wygrała firma Hertz System LTD, ale do chwili obecnej IU nie podpisał żadnych umów w tej sprawie – zaznaczyła major.

O wejściu funkcjonariuszy CBA we wtorek do CI MON poinformował tygodnik „Do Rzeczy”; jak napisano, chodzi o rozstrzygnięty kilka dni temu przetarg na dostawę wojskowego odbiornika GPS. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – powiedział Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Pierwsi w kraju żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli przysięgi

To pierwsze przysięgi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W trzech miastach - Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie - w niedzielę uroczyste...

zobacz więcej

Przetarg na wyposażenie

Według tygodnika „Do Rzeczy” zabezpieczanie dokumentów w pomieszczeniach Inspektoratu Uzbrojenia MON trwały kilka godzin. Chodzi o ogłoszony w maju 2016 r. i rozstrzygnięty przed kilkoma dniami przetarg na dostawy dla wojska 1224 kompletów „wojskowego odbiornika GPS z modułem SAASM”. Wartość zamówienia przekraczała 42 mln zł – podał tygodnik.

Według informacji tygodnika przetarg wygrał przedsiębiorca, który wcześniej brał udział w ustawianych przetargach na dostawy dla wojska.

Również rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że odniesie się do publikacji tygodnika w środę.

źródło:

Zobacz więcej