RAPORT

Tusk kontra Tusk

Projekt 500+ dla emerytów? „Pracujemy w resorcie nad rozwiązaniem”

Szefowa resortu pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Szefowa resortu pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Jak dowiedział się „Super Express”, szefowa resortu pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska chce wprowadzić dodatek socjalny dla najbiedniejszych emerytów w wysokości 500 zł. – Nasz rząd bardzo poważnie traktuje problemy seniorów. Chcemy ich wspierać, dając coroczny jednorazowy dodatek – zapowiedziała Rafalska.

Rafalska: od 1 sierpnia można składać wnioski o 500 plus

– Jeżeli rodziny chcą dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze Rodzina 500 plus muszą złożyć nowy wniosek – powiedziała w poniedziałek Elżbieta...

zobacz więcej

Przyszłoroczna waloryzacja emerytur będzie nieco wyższa od tej zapowiadanej. Wskaźnik waloryzacji wyniesie 2,7 proc. Od marca 2018 r. podwyżka dla najbiedniejszych emerytów wzrośnie z 18 do 21 zł.

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej narodził się pomysł, zgodnie z którym seniorzy dostający do 1500 zł brutto emerytury, od marca 2018 r. mieliby dostawać dodatkowo coroczny dodatek.

– Pracujemy w resorcie nad rozwiązaniem, które wesprze emerytów. Wiemy, że te rozwiązania, które do tej pory wprowadziliśmy dla seniorów, czyli podwyższenie najniższej emerytury do 1000 zł brutto i wyższa waloryzacja, są dobre i idą one we właściwym kierunku. Ale mamy świadomość, że emeryci, zwłaszcza ci z niższymi emeryturami, wciąż potrzebują pomocy. To mógłby być np. roczny dodatek dla emerytów w wysokości np. 500 zł dla tych seniorów, którzy otrzymują do 1500 zł brutto (1258 netto – przyp. red.) miesięcznie emerytury – zapowiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Elżbieta Rafalska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej