Malezja zakazała „Despacito”. Obsceniczny tekst?

Władze Malezji zakazały puszczania piosenki „Despacito” w państwowych mediach (fot. yt/LuisFonsiVEVO)

Władze Malezji zakazały puszczania piosenki „Despacito” w państwowych mediach. Jako powód podano „obsceniczny tekst” utworu. Hit Luisa Fonsi ma na YouTubie nieco ponad 2,7 mld odsłon i cieszy się wielką popularnością także w Azji.

Nowy hit. "Despacito" z... piłkarzami w tle

Piosenka "Despacito" w wykonaniu Luisa Fonsiego bije rekordy popularności. Nic dziwnego, że doczekała się licznych remiksów. Ostatnim hitem jest...

zobacz więcej

Tekst piosenki „Despacito” nie przypadł do gustu władzom Malezji, muzułmańskiego państwa w Azji Południowo-Wschodniej. Utwór, jak wszędzie na świecie, cieszy się tam wielką popularnością.

Rząd Malezji mimo to zdecydował, że państwowa telewizja i radio nie będą go nadawać. Jak podkreślił minister ds. komunikacji, powodem są liczne skargi Malezyjczyków, których raził obsceniczny, ich zdaniem, charakter utworu.

– Piosenka jest przepełniona licznymi seksualnymi nawiązaniami. Tym samym całkowicie nie nadaje się do emisji w krajowych mediach. Chodzi o dobro społeczeństwa, a w szczególności dzieci – dodał minister. Zaapelował on też do prywatnych nadawców, aby przyłączyli się do zakazu.

Część internautów odetchnęło z ulgą, inni podeszli do sprawy z humorem i podkreślają, że w Malezji język hiszpański nie należy do najbardziej popularnych. Ryzyko demoralizacji jest więc znikome.Nie pierwszy raz cenzura w Malezji stoi na straży moralności. W marcu rząd zażądał od wytwórni Disneya przygotowania specjalnej wersji filmu „Piękna i Bestia”, z której wycięte zostanie ok. 4,5 minuty scen sugerujących, że jeden z bohaterów jest homoseksualny. Amerykanie się na to nie zgodzili.

źródło:
Zobacz więcej