RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nocny protest przed Sejmem: policja wystawiła 52 mandaty karne

Policja wylegitymowała 270 osób (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Policja wylegitymowała 270 osób (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

– Policja wylegitymowała 270 osób, 52 osoby przyjęły mandaty karne związane z blokowaniem jezdni, jedna osoba została zatrzymana – poinformował w piątek rano Mariusz Mrozek z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, odnosząc się do nocnych zajść przed Sejmem.

„GPC”: przeciwnicy rządu sprofanowali pomnik Armii Krajowej

Setki niedopałków papierosów, resztki jedzenia, roztopiona stearyna ze świeczek lejąca się po monumencie oraz demonstranci traktujący go jak ławkę...

zobacz więcej

W czwartek przed Sejmem protestowano przeciw zmianom w sądownictwie i uchwaloną przez Sejm ustawą o Sądzie Najwyższym. Wieczorem kilkadziesiąt osób próbowało zablokować wyjazd radiowozu, w którym był rzecznik rządu Rafał Bochenek. Niektórzy demonstrujący siedzieli na środku ulic Wiejskiej i Górnośląskiej, blokując je. O godz. 3.30 policja ich usunęła.

– Policja wylegitymowała 270 osób, w stosunku do 5 osób policjanci zastosowali pouczenie, 52 osoby przyjęły mandaty karne związane z blokowaniem jezdni. W stosunku do ok. 200 osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądów w sprawie o wykroczenie. Jedna osoba została zatrzymana w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej parlamentarzysty. Zawiadomienie w tej sprawie poseł ma złożyć w piątek na policji – powiedział Mrozek. Jak podał, obecne przed parlamentem jest spokojnie.

– Nieznaczna grupa ludzi jest cały czas przed siedzibą parlamentu, natomiast część osób gromadzi się w pobliżu siedziby Sądu Najwyższego na placu Krasińskich – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej