RAPORT

Kampania 2020

Wypadek w ośrodku kolonijnym. Zawalił się balkon, sześcioro dzieci poszkodowanych

Sześcioro dzieci zostało poszkodowanych, w tym jedno poważnie, gdy w ośrodku kolonijnym przy ul. Gryfa Pomorskiego w Międzyzdrojach zawalił się drewniany balkon – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Dwulatek w nocy pod monopolowym. Matka twierdzi, że poszła po pieluchy

Brudny, zaniedbany mały chłopczyk w wózku znalazł się sam późnym wieczorem w niedzielę przed sklepem monopolowym w Grudziądzu. Policja udało się...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 19 w dwupiętrowym budynku, gdzie zorganizowano kolonie. Drewniana konstrukcja wraz z przebywającymi tam dziećmi runęła z wysokości pierwszego piętra. Fragment podestu spadł na betonowe podłoże, część zawisła w powietrzu.

Jedno dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Szczecinie, troje trafiło do szpitala w Kamieniu Pomorskim, dwoje dzieci – do Świnoujścia. Poszkodowani koloniści mają 11-12 lat, przyjechali m.in. z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

Jak powiedział rzecznik prasowy zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak na miejscu zdarzenia pracują 3 zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej, a także lotnicze pogotowie ratunkowe oraz zespół ratownictwa medycznego. Inspektorzy nadzoru budowlanego oraz policja wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Właścicielka ośrodka w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami powiedziała, że budynek przeszedł wszystkie konieczne przeglądy techniczne.

Kubiak dodał, że nie jest planowana ewakuacja dzieci i opiekunów, którzy mieszkają w pozostałej części ośrodka kolonijnego.

źródło:

Zobacz więcej