RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzeczniczka PiS: przestań, Grzegorzu Schetyno, straszyć, bo ja się nie boję

– Mam nadzieję, że reforma wymiaru sprawiedliwości spotka się z akceptacją prezydenta Andrzeja Dudy, bo obiecaliśmy ją Polakom podczas kampanii wyborczej – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek po uchwaleniu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym. Odniosła się też do gróźb Grzegorza Schetyny, które wygłosił z mównicy sejmowej.

Ziobro: dzisiejszy dzień to koniec „nadzwyczajnej kasty”

Nie ma sprawiedliwego wyroku bez uczciwego sędziego; chcemy żeby Polacy idąc do sądu wiedzieli, że trafią na uczciwy sąd i spotkają na końcu...

zobacz więcej

Mazurek skomentowała też propozycję projektu noweli kodeksu karnego autorstwa PO, przewidującą odpowiedzialność karną dla osób, które będą głosowały lub kierowały projektami niszczącymi polską wolność i demokrację. – Przestań mnie Grzegorzu Schetyno straszyć, bo ja się ciebie nie boję – stwierdziła.

Jak dodała, 70 proc. Polaków źle ocenia wymiar sprawiedliwości. – Czas, kiedy było tak, jak było, się skończył – mówiła Mazurek. Rzeczniczka pytana, czy ma pewność, że prezydent podpisze ustawy reformujące sądownictwo stwierdziła, że wierzy w to głęboko. – Skoro pan prezydent uznaje, że wymiar sprawiedliwości wymaga reformy i że obiecaliśmy reformy Polakom, to te ustawy podpisze powiedziała.

„Niszczycie fundamenty wolności”. Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym

Sejm uchwalił w czwartek nową ustawę o Sądzie Najwyższym, która przewiduje m.in. możliwość przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku....

zobacz więcej

Poprawki prezydenta

Podkreśliła, że warunek prezydenta został spełniony i jego poprawki zostały wniesione.

Mazurek odnosząc się do sprzeciwu części społeczeństwa wobec reformy sądownictwa, zaznaczyła, że protesty są wpisane w państwo demokratyczne. – Nie zabraniamy tych protestów, każdy protestować ma prawo – stwierdziła.

Jednocześnie podkreśliła, że zarówno ona, jak i wyborcy PiS nie akceptują sytuacji, w której partii rządzącej odmawia się rządzenia. W ocenie Mazurek, robi to dzisiaj „totalna opozycja”. – Jesteśmy przekonani, co do tego, że prowadzimy Polskę w dobrym kierunku. Jeżeli ktoś nie zgadza się z nasza reformą, to jest ku temu czas przy wyborach, żeby oddać głos na tych, którzy zasługują na ich wsparcie – dodała.

źródło:

Zobacz więcej