RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rodzice „podarowali” córkę guru. Spędzą lata w więzieniu

Sędzia stwierdził, że działania rodziców były „niewyobrażalne”  (fot. Lower Southampton Police Department)
Sędzia stwierdził, że działania rodziców były „niewyobrażalne” (fot. Lower Southampton Police Department)

Sędzia z Pensylwanii skazał małżeństwo byłych amiszów na siedem lat więzienia za oddanie ich najstarszej córki człowiekowi, który molestował dziewczynę, a potem także pięć jej sióstr. Rodzice zaufali mu, bo wyciągnął ich z kłopotów finansowych.

Rosja: przywódca sekty skazany za orgie

Sąd w Nowosybirsku skazał w czwartek na 11 lat pozbawienia wolności przywódcę sekty oskarżonego o dopuszczanie się gwałtów na swoich wyznawcach i...

zobacz więcej

Sędzia stwierdził, że postępowanie Daniela i Savilli Stoltzfus było „niewyobrażalne”. – Sytuacja, w której ktoś z jakiejkolwiek społeczności wrzuca swoje dzieci do łóżka kogoś innego, jest po prostu niezrozumiała – powiedział sędzia. Podkreślił, że małżeństwo usłyszałoby dłuższe wyroki więzienia, gdyby było to dopuszczalne.

Para oddała swoją najstarszą córkę Lee Donaldowi Kaplanowi, ponieważ wyciągnął ich z kłopotów finansowych, kiedy przestali być amiszami. 52-letni Kaplan spłodził z dziewczyną dwoje dzieci. Pierwsze urodziło się, gdy miała 14 lat.

– Żałuję tego, co moje dzieci przeszły w tym roku – powiedział podczas procesu Daniel Stoltzfus. Matka dziewczyny stwierdziła, ze wiedziała o kontaktach seksualnych guru z jej córkami, ale wierzyła, że „to może być coś dobrego”.

Przysięgli skazali Kaplana za wszystkie 17 przypadków gwałtu na dziecku, napastowanie seksualne i inne przestępstwa w rok po tym jak informacja od jego sąsiada doprowadziła ostatecznie do przeszukania jego posiadłości. Funkcjonariusze znaleźli tam 11 dziewcząt.

Prokuratorzy stwierdzili, że Kaplan zrobił „pranie mózgu” rodzinie, przedstawiał się jako prorok i stworzył świat, w którym „gwałt na dziecku był normą”.

Po tym jak rodzice oddali guru najstarszą córkę, wysłali do sekty także kolejną. Co więcej, obiecali, że trzecia z córek , dziewięcioletnia Mijal, także do niego trafi, gdy tylko podrośnie. Ostatecznie Kaplan stwierdził, że zabierze ze sobą sześć dziewcząt jako „żony”, choć rodzice twierdzą, że na to się nie zgadzali.

Podczas procesu matka dziewcząt zeznała, że sama przeniosła się do komuny, jako jedna z jego żon. Kilka dziewcząt oświadczyło, że uważają go za swojego męża.

Ofiary guru mają od dziewięciu do 19 lat. Najmłodszą zmusił pierwszy raz do seksu, gdy miała siedem lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej