Schetyna: nie mówimy o castingu na lidera opozycji

Schetyna podkreślił, że przed partiami opozycyjnymi wiele rozmów (fot. PAP/Leszek Szymański)

– To nie jest casting na lidera opozycji, tylko rozmowa o tym, jak lepiej zorganizować współpracę opozycji – tak szef PO Grzegorz Schetyna odniósł się do słów lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru, że była premier Ewa Kopacz mogłaby być łączyć opozycyjne partie i środowiska.

„Opozycja wybrała SN jako element rozbujania społecznych emocji”

– Widać było, że obrońcy obecnego systemu nie porwali tłumów – powiedział w programie TVP Info „Gość poranka” Marcin Horała. Poseł PiS odniósł się...

zobacz więcej

– To nie jest casting, nie mówimy o castingu czy o wyborze lidera opozycji, tylko rozmawiamy, jak zorganizować lepiej współpracę między klubami parlamentarnymi, a także między opozycją parlamentarną i pozaparlamentarną – powiedział Grzegorz Schetyna, prosony o komentarz do wypowiedzi lidera Nowoczesnej. Petru, pytany w radiu TOK FM, czy dopuszcza możliwość, że ktoś inny niż on zostanie liderem opozycji, odpowiedział, że tak.

– Przecież musimy odłożyć własne ambicje. Normalne jest, że dwie partie konkurują ze sobą, tylko że w sytuacjach tak krytycznych, jak wokół Sądu Najwyższego, trzeba zapomnieć o konkurencji – powiedział Petru. Dodał, że szuka „osoby, która w parlamencie mogłaby być osobą łączącą”.

Według niego, „na pewno Ewa Kopacz byłaby taką osobą łączącą”. Zaznaczył przy tym, że najważniejszą kwestią jest ustalenie „wspólnego frontu działań” w parlamencie i poza nim. Schetyna powiedział dziennikarzom, że „trzeba stworzyć przestrzeń rozmowy” partii opozycyjnych w sprawie wspólnych działań dotyczących proponowanych przez PiS zmian w sądownictwie.

Szef PO liczy, że po niedzielnych protestach opozycji „ten głos będzie słyszalny”.

źródło:

Zobacz więcej