Rywalizacja z ludźmi to za mało. Michael Phelps będzie się ścigał z rekinem

Stacja Discovery od 1988 roku organizuje „Tydzień Rekina” (fot. Discovery Channel)

Na koncie ma 23 olimpijskie złota i 39 rekordów świata, a przed sobą wyzwanie jakich mało. Michael Phelps zmierzy się w wodzie z żarłaczem białym. Wszystko z okazji „Tygodnia Rekina”.

Rekin spadł na niego z nieba. Wędkarska przygoda jak z horroru

Ryba potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego wędkarza. Kiedy 73-letni Australijczyk wybrał się na połów, na pewno nie spodziewał się aż...

zobacz więcej

Dystans wyścigu to 100 metrów. Stacja Discovery, która od 1988 roku organizuje „Tydzień Rekina”, by przybliżyć ludziom te fascynujące stworzenia, nie ujawnia żadnych szczegółów.

Nie wiadomo, jak będzie chroniony Phelps, by nie stał się pożywieniem dla żarłacza. Rekin biały jest niebezpiecznym drapieżnikiem, ma bardzo czuły węch – potrafi wyczuć jedną kroplę krwi w 115 litrach wody. Podano natomiast, że sportowiec już „poznał” swojego rywala.

Mało kto daje Phelpsowi szansę w starciu z rekinem. Wątpliwości, że zwierzę będzie szybsze od mistrza, nie ma między innymi jego były kolega z reprezentacji, 12-krotny mistrz olimpijski, Ryan Lochte. Trudno się dziwić. Phelps w swojej szczytowej formie pływał 10 kilometrów na godzinę. Rekin rozwija prędkość nawet do 40 kilometrów na godzinę.

źródło:
Zobacz więcej